IŁAWA || Zmieniamy budżet obywatelski na lepsze

2022-04-05 08:34:58(ost. akt: 2022-04-05 09:41:02)   Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: UM Iława

Zespół ds. IBO zakończył prace nad poprawkami do projektu Uchwały w sprawie przeprowadzenia z mieszkańcami Iławy konsultacji społecznych dotyczących Iławskiego Budżetu Obywatelskiego oraz wymagań, jakie powinien spełniać projekt Iławskiego Budżetu Obywatelskiego.
Mówiąc wprost: mamy to!

Wsłuchując się w opinie mieszkańców Iławy i wyciągając wnioski z poprzednich edycji IBO, wprowadzono delikatne zmiany w regulaminie IBO 2023. Zaproponowany przez Zespół projekt Uchwały został już zaakceptowany przez Burmistrza Miasta Iławy oraz zaopiniowany przez radców prawnych, teraz czas na Waszą opinię. Pytamy więc Was drodzy mieszkańcy, co o tym sądzicie?

Główną zmianą, jaką proponuje Zespół, jest przeprowadzenie głosowania nad projektami Iławskiego Budżetu Obywatelskiego tylko elektronicznie, nie ograniczając przy tym dostępności do głosowania. Zmiana ta podyktowana jest licznymi problemami związanymi m.in. z odczytaniem danych osoby głosującej na karcie, czy też zweryfikowaniem podpisu. By uniknąć takich problemów, proponujemy tylko głosowanie internetowe. Dodatkowo, zorganizowane zostaną co najmniej 2 lokale wyborcze, w których do dyspozycji będą urządzenia do głosowania oraz pomoc Zespołu IBO.

— Chcemy, aby budżet obywatelski w Iławie stale się rozwijał, dlatego zaproponowałem kwotę 500 tys. zł na przyszłoroczną edycję IBO2023 - mówi burmistrz Dawid Kopaczewski. — Zadaniem Zespołu było podjęcie decyzji, jak podzielić tę kwotę między projekty miękkie i twarde. Wiem, że dyskusja w tym zakresie była bardzo ożywiona i długa. W ostateczności Zespół zaproponował kwotę 440 tys. zł na projekty twarde - inwestycyjne i 60 tys. zł na projekty miękkie — dodaje Kopaczewski.

Zapraszamy do zapoznania się z projektem Uchwały i regulaminem IBO oraz podzieleniem się swoimi uwagami. Rozpoczynamy konsultacje społeczne projektu Uchwały dot. IBO 2023

Czas konsultacji od 1 do 15 kwietnia do godziny 12.00


Forma składania: papierowo w kancelarii UM Iławy lub mailowo na adres ibo@umilawa.pl z tytułem Konsultacje IBO 2023

Wszystkie osoby, które chcą porozmawiać o regulaminie IBO osobiście, zapraszamy do Wydziału Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Iławy, kontakt 89 649 01 38.

materiały UM Iława

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5