To nie był żart na 1 kwietnia — wyjazdowy mecz GKS-u Wikielec został odwołany

2022-04-02 09:38:35(ost. akt: 2022-04-02 18:04:59)
Zaśnieżone boisko w Tomaszowie Mazowieckim

Zaśnieżone boisko w Tomaszowie Mazowieckim

Autor zdjęcia: Lechia Tomaszów Mazowiecki (lechiatm.pl)

PIŁKA NOŻNA \\\ III-ligowy GKS Wikielec miał dzisiaj (sobota 2 kwietnia) rozegrać wyjazdowy mecz z Lechią, start przewidziany był na 15.00. Do tego spotkania jednak nie dojdzie, mecz został odwołany i przełożony na inny termin z powodu opadów śniegu w Tomaszowie Mazowieckim.
Wczorajszy komunikat klubu z Tomaszowa Maz. zamieszczony w prima aprilis mógł zastanawiać, czy to czasem nie żart na 1 kwietnia. Jak się okazuje, żartu w tym nie ma. GKS Wikielec nie zagra dzisiaj z Lechią z powodu opadów śniegu w centralnej Polsce, spotkanie zostało przełożone na środę 20 kwietnia na godz. 17.30.

Komunikat Lechii Tomaszów Maz. opublikowany w piątek na portalu klubowym (lechiatm.pl):
"Dzisiaj piątek 1 kwietnia, ale to nie jest żart. Ze względu na warunki pogodowe i zaśnieżone boisko główne na Stadionie Miejskim im. Braci Gadajów zaplanowane na sobotę 2 kwietnia spotkanie 24. kolejki I grupy III ligi pomiędzy Lechią Tomaszów Mazowiecki a GKS Wikielec zostało odwołane i przełożone na inny termin.

Pogoda sprawiła najgorszy z możliwych prima aprilisowych żartów i spowodowała odwołanie meczu. Jeszcze wczoraj wszytko było w najlepszym porządku. Jednak w nocy z czwartku na piątek (31 marca/1 kwietnia) spadło bardzo dużo śniegu i na głównej płycie boiska zalega gruba warstwa białego puchu. Niestety taki stan pogodowy ma się utrzymać przynajmniej do niedzieli.

W porozumieniu z drużyną z Warmii i Mazur oraz Polskim Związkiem Piłki Nożnej sobotnie spotkanie zostało odwołane i przełożone na środę 20 kwietnia o godzinie 17:30.
Wszystkich kibiców informujemy, że zakupione bilety oraz pakiety biletowe zachowują ważność na przełożone spotkanie."

GKS Wikielec rozegra dzisiaj tylko wewnętrzną gierkę. We wtorek (5 kwietnia) drużyna trenera Piotra Zajączkowskiego jedzie do Kadyn na mecz 1/8 finału Wojewódzkiego Pucharu Polski z miejscowym Dębem.

Natomiast kolejnym rywalem ligowym zespołu z gminy Iława będzie Znicz Biała Piska (pojedynek w sobotę 9 kwietnia), a więc najbliższy pucharowy rywal Jezioraka Iława (mecz w środę 6.04).

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5