Halowe zmagania w Wikielcu. Dziewczęta i chłopcy rywalizowali o puchar wójta [zdjęcia]

2022-03-22 14:15:19(ost. akt: 2022-03-22 14:35:16)
Niezwykle emocjonujące rzuty karne, które zakończyły finał turnieju chłopców z rocznika 2007

Niezwykle emocjonujące rzuty karne, które zakończyły finał turnieju chłopców z rocznika 2007

Autor zdjęcia: UG Iława

Wczoraj i dzisiaj (poniedziałek i wtorek, 21-22 marca) w gościnnej hali sportowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wikielcu rozegrane zostały halowe turnieje piłkarskie chłopców oraz dziewcząt o Puchar Wójta Gminy Iława, Krzysztofa Harmacińskiego.

Pierwszego dnia zmagań w hali w Wikielcu odbył się turniej piłki nożnej dla dziewcząt i chłopców z rocznika 2007 i młodszych. Rywalizacja przebiegała w dwóch kategoriach. Do turnieju przystąpiły wszystkie szkoły leżące na terenie gminy tj. Wikielec, Rudzienice, Ząbrowo, Franciszkowo, Gałdowo, Laseczno i Gromoty.

W kategorii dziewcząt pierwsze miejsce zajęła reprezentacja ze szkoły z Rudzienic, drugie miejsce z Ząbrowa, natomiast na trzecim stopniu podium uplasowała się szkoła z Gromot. Kategorię chłopców wygrała szkoła podstawowa z Rudzienic, drugie miejsce zajęła szkoła z Ząbrowa a na ostatnim stopniu podium znalazła się szkoła podstawowa z Wikielca.

Wszystkie reprezentacje otrzymały z rąk zastępcy wójta gminy Iława Andrzeja Bracha oraz sekretarza Gminnego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych Remigiusza Sobocińskiego nagrody w postaci pucharów, statuetek oraz piłek.

Drugiego dnia rywalizowały w dwóch kategoriach dziewczęta oraz chłopcy z rocznika 2009 i 2008. Również tego dnia emocji nie brakowało.
W kategorii dziewcząt pierwsze miejsce zajęła reprezentacja ze szkoły z Wikielca, drugie miejsce zajęły piłkarki z Rudzienic, a trzecim miejscem zadowolić się musiała reprezentacja ze szkoły we Franciszkowie.
W kategorii chłopców pierwsze miejsce wywalczyła sobie, po dramatycznym finale, w rzutach karnych, reprezentacja z Wikielca, drugie miejsce przypadło reprezentacji szkoły z Ząbrowa, a trzecie miejsce przypadło w udziale piłkarzom Laseczno 1.

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali okolicznościowe statuetki, a zwycięzcy puchary i piłki. Puchary i nagrody wręczali tego dnia przewodniczący GZ LZS Marian Szkamelski, sekretarz GZ LZS Remigiusz Sobociński oraz wójt gminy Iława Krzysztof Harmaciński, który pogratulował wszystkim uczestnikom turnieju.

Przed rozpoczęciem turnieju, zarówno w poniedziałek jak i we wtorek, minutą ciszy została uczczona pamięć niespodziewanie zmarłego wieloletniego nauczyciela w-fu ze szkoły w Ząbrowie, pana Krzysztofa Dombka.

źródło: UG Iława

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5