Jeden na 15 dni, drugi na ponad rok – obaj trafili za kratki

2022-03-14 15:12:59(ost. akt: 2022-03-14 15:42:29)

Autor zdjęcia: KMP Olsztyn

Osoba, która popełniła przestępstwo lub wykroczenie, zawsze musi się liczyć z konsekwencjami. O tym właśnie przekonało się dwóch mężczyzn, którzy sami nie chcieli stawić się do zakładu karnego pomimo poszukiwania ich na podstawie listów gończych.
Policjanci każdy dzień swojej pracy rozpoczynają m.in. od zapoznawania się z listą osób poszukiwanych, aby zatrzymać osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości. W działaniach tych niejednokrotnie bardzo przydaje się znajomość terenu i mieszkańców. Okazało się, że na listę osób poszukiwanych tym razem trafił 24–latek. Policjanci w trakcie czynności ustalili, gdzie obecnie przebywał mężczyzna. Okazało się, że mężczyzna szukany był przez Sąd Rejonowy w Iławie w celu odbycia kary pozbawienia wolności. Mundurowi przetransportowali mieszkańca Iławy do więzienia gdzie spędzi najbliższe 15 dni.

Natomiast 36–latka szukanego na podstawie listu gończego policjanci zatrzymali w gminie Susz. Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Iławie z zespołu ds. poszukiwań ustalili miejsce przebywania poszukiwanego listem gończym i tam pojechali. Kiedy dojechali na miejsce, zauważyli, że z domu wychodzi szukany 36–latek. Policjanci zatrzymali mężczyznę i przetransportowali do więzienia, gdzie odbędzie karę ponad roku pozbawienia wolności. Jak się okazało, ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości i często zmieniał miejsce zamieszkania.

eka / KPP Iława
ilawa@gazetaolsztynska.pl

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5