Zasuwali z Susza do Iławy

2022-03-14 09:06:09(ost. akt: 2022-03-14 09:40:28)

Autor zdjęcia: UG Iława

W niedzielę (13 marca) odbyła się III edycja biegu przełajowego „Zasuwaj”. Jego organizatorami były cztery samorządy: powiat iławski, gmina Susz, gmina miejska Iława oraz gmina wiejska Iława, przez teren których przebiegała trasa biegu.
Punktualnie o 9:00 na starcie biegu w Suszu pojawili się zawodnicy. Trasa tegorocznej edycji biegu przebiegała z Susza do Iławy, z metą przy hali sportowej. Nowością była zmiana trasy, która została wytyczona w ten sposób, że przebiegała w okolicach zamku w Szymbarku. Biegaczy do walki gorąco zagrzewali licznie zgromadzeni kibice, którzy byli obecni nie tylko na starcie i na mecie, ale także na trasie biegu.

Na mecie biegaczom wręczali medale przedstawiciele samorządów: wicestarosta powiatu iławskiego Marek Polański, burmistrz Iławy Dawid Kopaczewski oraz wójt gminy Iława Krzysztof Harmaciński wraz z zastępcą Andrzejem Brachem. Zakończenie biegu i wręczenie pucharów odbyło się w hali sportowej. Zwycięzcą biegu z czasem 01:51:00 został Patryk Sowiński. Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali medale oraz drobne upominki, a zwycięzcy otrzymali okolicznościowe puchary.

Tak udana impreza nie mogłaby się udać bez zaangażowania ludzi. W organizację biegu poza głównymi organizatorami włączyli się iławscy biegacze z Radosławem Etmańskim na czele, strażacy ochotnicy z OSP Susz, Iława oraz Ząbrowo. Podziękowania należą się również osobom, które obsługiwały punkty żywieniowe na trasie biegu, w szczególności dyrektor Joannie Marciniak i pracownikom Szkoły Podstawowej w Ząbrowie, sołtys sołectwa Ząbrowo Beacie Nowakowskiej, sołtys sołectwa Szymbark Bożenie Majewskiej, wszystkim służbom i wolontariuszom, którzy pomagali przy zabezpieczeniu trasy.


gmina-ilawa.pl
nadesłane na: ilawa@gazetaolsztynska.pl


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5