I liga kobiet w Iławie || Stomilanki nie wykorzystały szansy na wskoczenie na fotel lidera [zdjęcia]

2022-03-02 10:37:37(ost. akt: 2022-03-02 11:03:43)
Stomilanki Olsztyn korzystają obecnie z gościnności stadionu w Iławie. To tu został rozegrany ligowy mecz z SWD Wodzisław Śląski

PIŁKARSKA I LIGA KOBIET\\\ W ostatnim spotkaniu pierwszej rundy sezonu 2021/22 drużyna Stomilanek przegrała w Iławie z liderem rozgrywek.

Stomilanki Olsztyn — SWD Wodzisław Śląski 1:3 (1:1)
0:1 — Piętakiewicz (13), 1:1— Siváková (17), 1:2 — Piętakiewicz (48), 1:3 — Gulec (90+3)

STOMILANKI: Szczerbaczewicz — Krech, Trofimiuk, Kałużna, Turrentino, Tkaczyk, Siváková, Kędzia (53 Waszczuk), Silny, Osajkowska, Sokołowska,

To właśnie na sztucznej płycie stadionu miejskiego przy ul. Sienkiewicza w Iławie Stomilanki rozegrały (wobec problemów z boiskiem w Olsztynie) ligowy mecz z drużyną z Wodzisławia Śląskiego.

Już na samym początku spotkania kontuzji doznała Gabriela Kędzia. Zawodniczka bloku obronnego Stomilanek została sfaulowana przez rywalkę. Mimo kontuzji stawu skokowego wróciła jeszcze na boisko, jednak ostatecznie opuściła je w 55 minucie spotkania.

W 13 minucie drużyna z południa Polski wyszła na prowadzenie, jednak olsztynianki już chwilę później, po ładnym strzale Czeszki Kristyny Sivákovej doprowadziły do remisu, takim też wynikiem zakończyła się pierwsza połowa. Po zmianie stron gole strzelały już tylko zawodniczki z Wodzisławia.

— Szkoda, bo mieliśmy szansę, wobec zwycięstwa z drużyną SWD, na wskoczenie na fotel lidera. Tak się jednak nie stało — mówi Dariusz Maleszewski, trener Stomilanek.

Kolejne dwa ligowe pojedynki, pierwsze w drugiej części sezonu, zespół z Olsztyna rozegra prawdopodobnie także w Iławie: w sobotę 5 marca nad Jeziorak przyjeżdża ROW Rybnik (początek spotkania o 12.30), a na niedzielę 13 marca zaplanowane jest spotkanie z Rolnikiem Biedrzychowice (12.00; jeśli warunki pogodowe na to pozwolą, to ten mecz zostanie rozegrany w Olsztynie).