Pożar garażu w Lasecznie. Strażacy uratowali wyposażenie warte 70 tysięcy złotych [zdjęcia]

2022-02-24 12:41:23(ost. akt: 2022-02-24 12:51:15)
Wnętrze garażu, w którym doszło do pożaru

Wnętrze garażu, w którym doszło do pożaru

Autor zdjęcia: KSRG OSP Ząbrowo

O godzinie 9.40 do dyżurnego komendy powiatowej państwowej straży pożarnej w Iławie wpłynęło dzisiaj (czwartek 24 lutego) zgłoszenie o pożarze garażu w Lasecznie (gm. Iława, pow. iławski).
Strażacy ochotnicy z Ząbrowa oraz z jednostki PSP z Iławy natychmiast pojechali na miejsce zgłoszenia. Jak się okazało po przejeździe do Laseczna, płonął dach garażu, w którym znajdowało się drogie wyposażenie (w zgłoszeniu nie było jednak informacji o pojeździe lub pojazdach w środku).

— Pożar pojawił się w górnej części garażu, ogień objął ocieplenie dachu, który pokryty był eternitem. Strażacy z jednostek OSP i PSP szybko uporali się z tym pożarem — mówi st. kpt. Krzysztof Rutkowski, oficer prasowy komendy powiatowej państwowej straży pożarnej w Iławie.

Właściciel garażu straty oszacował na 2 tysiące złotych (instalacja elektryczna i ocieplenie dachu), natomiast ważniejsze jest to, że strażakom — dzięki ugaszeniu pożaru — udało się uratować mienie warte 70 tysięcy złotych. Na tyle wycenił je właściciel.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5