19–latek ukradł router, pieniądze i puszkę z datkami

2022-02-17 09:39:47(ost. akt: 2022-02-17 09:49:14)
Zdjęcie jest tylko ilustracją tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją tekstu

Autor zdjęcia: archiwum policji

Cztery zarzuty, do wszystkich się przyznał. A kradł już od dawna. Teraz 19-latka czeka sprawa w sądzie.
Oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o kradzieży. Zgłaszająca oświadczyła, że ją okradziono, a sprawca uciekł. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce. Ustalili, że sprawca, wykorzystując pozostawienie otwartych drzwi od samochodu przez pokrzywdzonego i wykorzystując jego chwilową nieobecność, z auta zabrał router.


Uszkodził też radio


Okazało się, że pokrzywdzony, kiedy zorientował się, że doszło do kradzieży, próbował złapać sprawcę. Jednak ten uciekł, wyrzucając po drodze przedmiot. Jak ustalili policjanci, mężczyzna również uszkodził radio znajdujące się w samochodzie.

Policjanci przeprowadzili postępowanie, przesłuchali świadków oraz przyjęli zawiadomienie o wykroczeniu. W trakcie czynności okazało się, że kradzieży dokonał 19–latek znany policjantom z wcześniejszych interwencji. Policjanci zatrzymali mężczyznę.

Ukradł nie pierwszy raz


Jak ustalili, to nie była jego jedyna kradzież. Mężczyzna kilka dni wcześniej ukradł pieniądze w jednym z iławskich lokalów gastronomicznych. Wykorzystując chwilową nieuwagę pracownicy, która przygotowywała zamówioną przez sprawcę zapiekankę, z torebki znajdującej się za ladą zabrał pieniądze i uciekł. Mundurowi ustalili, że prawie rok wcześniej 19-latek ukradł również puszkę z datkami na fundację, która stała w jednej z iławskich aptek. Funkcjonariusze przedstawili cztery zarzuty mężczyźnie, do których się przyznał.

Młody mieszkaniec Iławy w najbliższym czasie ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem.

eka / KPP Iława
ilawa@gazetaolsztynska.pl

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5