IŁAWA || Ratusz pozyskał 467 tys. zł na wsparcie rodzin w ramach grantu PPGR

2022-02-15 12:38:44(ost. akt: 2022-02-15 12:59:39)

Autor zdjęcia: pixabay.com

— Ponad 467 tys. zł otrzymało miasto na sfinansowanie zakupu sprzętu komputerowego dla dzieci z rodzin popegeerowskich — informuje portal internetowy urzędu miasta w Iławie. Zapoznaj się z istotnymi informacjami na ten temat.
Z publikacji UM Iława dowiadujemy się, że zakończona została alokacja środków w ramach naboru Granty PPGR - Wsparcie dzieci i wnuków byłych pracowników PGR w rozwoju cyfrowym.

— Program zamknięto kwotą ponad 586 milionów złotych, które zostały rozdysponowane wśród gmin ubiegających się o dofinansowanie. Wysokość przyznanego wsparcia była uzależniona od liczby osób, które zostały pozytywnie zweryfikowane na podstawie złożonej dokumentacji — czytamy na miastoilawa.pl.

Gmina Miejska Iława otrzymała dofinansowanie na kwotę ponad 467 tys. zł. Wydział komunikacji społecznej iławskiego ratusza podaje istotne informacje:
— stawki przeznaczone na zakup sprzętu zostały obniżone i prezentują się obecnie następująco: laptop lub komputer stacjonarny (do 2,5 tys. zł), tablet (do 1 tys. zł),
— Urząd Miasta oczekuje obecnie na informacje w zakresie podpisania umowy z operatorem programu,
— od momentu podpisania umowy operator ma 40 dni na wypłatę dofinansowania,
— osoby zakwalifikowane do wsparcia nie otrzymają środków na zakup sprzętu, sprzęt zostanie zakupiony przez Urząd Miasta (na podstawie przedstawionych preferencji), a następnie przekazany rodzinom na podstawie umowy przekazania na czas nieokreślony,
— należy mieć na uwadze, że zakup sprzętu musi zostać zrealizowany zgodnie z obowiązującymi przepisami w zakresie zamówień publicznych oraz panującymi warunkami rynkowymi, co będzie miało wpływ na termin przekazania sprzętu rodzinom.

— Po podpisaniu umowy z operatorem i przeprowadzeniu zamówienia sprzętu podamy do wiadomości publicznej informacje na temat formy kontaktu z urzędem miasta w celu przekazania sprzętu. Obecnie nie dysponujemy informacją na temat terminu tego procesu, który jest uzależniony od czynników wyżej wymienionych — tłumaczy Jakub Kaska z UM Iława.

— Jeśli chcą państwo sprawdzić, czy państwa wniosek został zweryfikowany pozytywnie i znajdują się państwo na liście rodzin uprawnionych do otrzymania sprzętu, to prosimy o kontakt pod numerem telefonu 89 649 01 39 lub na skrzynkę e-mail: jkaska@umilawa.pl — informuje pracownik wydziału komunikacji społecznej UM Iława.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5