Aż 69 mandatów w ciągu walentynkowego weekendu

2022-02-14 15:04:44(ost. akt: 2022-02-14 15:23:09)
Policja

Policja

Autor zdjęcia: PAP

Funkcjonariusze podczas minionego weekendu na terenie powiatu iławskiego zatrzymali kolejnych nieodpowiedzialnych kierujących.
Do pierwszej z interwencji doszło już w piątek (11 lutego) kilka minut po godzinie 4:00. Policjanci zatrzymali do kontroli kierującego volkswagenem, gdyż nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. W trakcie czynności policjanci wylegitymowali go oraz sprawdzili w systemie. Okazało się, że mężczyzna nie tylko zapiął pasów, ale również posiadał przy sobie amfetaminę. W związku z tym, że 34–latek mógł prowadzić samochód pod wpływem narkotyków, policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Od mężczyzny została pobrana krew do badania.

Natomiast po godzinie 15:00 policjanci w Lubawie zatrzymali podczas pomiaru prędkości kierującego hondą. 48–latek w terenie zabudowanym jechał z prędkością 95 km/h. Jak ustalili policjanci, mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania samochodem. Dlatego sporządzili wniosek do sądu o ukaranie go.

W sobotę po 12:00 w gminie Iława policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego volkswagenem. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna również nie posiadał uprawnień do kierowania samochodem.

Po godzinie 22:00 w Suszu policjanci zatrzymali do kontroli citroena, gdyż miał niesprawne przednie oświetlenie. Jak się później okazało, nie posiadał również nalepki identyfikacyjnej na przedniej szybie oraz miał nieważne pozwolenie czasowe. W związku z tym mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 1.500 zł.

Kilka minut później w Zalewie policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego volkswagenem. W tym przypadku okazało się, że 29–latek kierujący samochodem ma aktywny sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi, a samochód nie posiada aktualnych badań technicznych.

Tymczasem po zgłoszeniu od świadka, który oświadczył, że widzi mercedesa, który jedzie od prawej do lewej, policjanci zatrzymali 37–latka. W trakcie czynności okazało się, co było przyczyną takiej jazdy mieszkańca powiatu nowomiejskiego. Mężczyzna prowadził samochód, mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie i nie posiadając do tego uprawnień. 37–latek został osadzony w policyjnej celi.

Natomiast w niedzielę (13 lutego) po godzinie 10:00 w gminie Lubawa 45–latek kierujący fordem, wyjeżdżając z drogi dojazdowej do posesji, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu volkswagenem i doprowadził do zderzenia bocznego między pojazdami. Jak ustali policjanci, 54–latek kierujący volkswagenem prowadził pojazd, mając prawie pół promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali prawo jazdy mężczyźnie.

Kolejnego nieodpowiedzialnego kierującego zatrzymali policjanci w gminie Susz. W trakcie czynności policjanci wylegitymowali mężczyznę, sprawdzili w policyjnych systemach oraz skontrolowali jego stan trzeźwości. Okazało się, że 38–latek kierował skodą, mając 3 promile alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy kierującemu.

Tymczasem w Nowej Wsi policjanci zatrzymali do kontroli rowerzystę, który jechał po chodniku i nie miał włączonego obowiązkowego oświetlenia, a było już kilka minut przed godziną 20:00. Jak ustalili policjanci, 36–latek kierował jednośladem, mając 2,5 promila alkoholu w organizmie. Za popełnione wykroczenia mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 2.700 zł.

Natomiast w poniedziałek rano (14 lutego) w Iławie policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego fiatem. Podczas czynności mundurowi ustalili, że mężczyzna prowadził samochód, mając 0,8 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy 28–latkowi.

Podczas minionego weekendu policjanci z iławskiego ruchu drogowego wystawili aż 69 mandatów nieodpowiedzialnym kierującym. Były to głównie kary związane z jazdą z nadmierną prędkością w terenie zabudowanym, jak i również na drodze ekspresowej w ramach współpracy z sąsiednimi powiatami. Najwyższe mandaty w wysokości 2000 zł otrzymali: 24–latek, który jechał z prędkością 198 km/h oraz 36–latek, który jechał z prędkością 187 km/h na drodze na drodze ekspresowej, a tam obowiązuje maksymalna prędkość 120 km/h.

eka / KPP Iława
ilawa@gazetaolsztynska.pl


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5