Współlokatorzy okazali się też współ-posiadaczami. Zostali zatrzymani

2022-02-08 08:59:15(ost. akt: 2022-02-08 09:40:30)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Policjanci mówią, że kontakt z mieszkańcami i dobre rozpoznanie terenu to klucz do sukcesu. Te dwa elementy pozwoliły ostatnio zatrzymać posiadaczy narkotyków.
Dobre rozpoznanie rejonu służbowego oraz kontakt z lokalną społecznością – to ważne i bardzo przydatne elementy, które w policyjnej pracy pomagają zatrzymać sprawców wykroczeń oraz przestępstw. Tak też było w przypadku mieszkańców Iławy, którzy posiadali przy sobie narkotyki.

Iławscy dzielnicowi podczas obchód rejonu służbowego ustalili, że mieszkaniec miasta może posiadać narkotyki. Funkcjonariusze pojechali do jego miejsca zamieszkania. W trakcie czynności okazało się, że nie tylko 37–latek ma narkotyki, ale również trzej jego młodsi koledzy, którzy mieszkają pod tym samym adresem. Okazało się, że posiadali marihuanę i amfetaminę. Mężczyźni zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty.

Art. 62. 1. Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii mówi: „Kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do 3 lat”.

eka / KPP Iława
ilawa@gazetaolsztynska.pl


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5