Oficjalnie: Święty w Sokole Ostróda. To niejedyne odejście z GKS-u Wikielec

2022-02-04 08:03:23(ost. akt: 2022-02-04 08:24:30)
Łukasz Święty, już z koszulką Sokoła Ostróda

Łukasz Święty, już z koszulką Sokoła Ostróda

Autor zdjęcia: sokolostroda.com

PIŁKA NOŻNA\\\ Potwierdziły się informacje mówiące o tym, że Łukasz Święty przejdzie z GKS-u Wikielec do Sokoła. W środę o takiej ewentualności informowaliśmy na naszym portalu, a już następnego dnia klub z Ostródy oficjalnie potwierdził transfer.
Łukasz Święty bardzo bliski przejścia do Sokoła Ostróda — poinformowaliśmy w środę wieczorem.

Nie minęła doba, a II-ligowiec wydał oficjalny komunikat:
"Informujemy, że nowym piłkarzem Sokoła został Łukasz Święty.

Urodzony w Nowym Mieście Lubawskim 22-letni zawodnik jest wychowankiem Ossy Biskupiec. W seniorskiej piłce zadebiutował w Jezioraku Iława, a dzięki dobrej postawie w 2020 roku trafił do Sokoła.

W premierowej rundzie w 2 lidze rozegrał 13 na 17 możliwych spotkań, po czym rundę rewanżową spędził w 3-ligowej Stali Brzeg. Bieżący sezon rozpoczął w 3-ligowym GKS Wikielec, gdzie zagrał w 19 spotkaniach.

Mierzący 180 cm wzrostu występuje na pozycji środkowego pomocnika.
Łukasz, witamy ponownie w Sokole i życzymy udanych występów w „Trójkolorowych” barwach."

Tym samym trener Wojciech Figurski, który od 19 stycznia jest szkoleniowcem ostródzian, dopiął swego.

To niejedyne odejście z GKS-u Wikielec. Klub z gminy Iława poinformował, że z drużyną prowadzoną przez trenera Piotra Zajączkowskiego żegna się także napastnik Szymon Masiak.

Z informacji zamieszczonej na stronie internetowej klubu dowiadujemy się:
"Szymon Masiak i Łukasz Święty odchodzą z Gieksy. W rundzie wiosennej Szymon wraca do swojego poprzedniego klubu Mławianki Mława, natomiast Łukasz zagra ponownie na boiskach II ligi w dobrze mu znanym Sokole Ostróda.
Szymon [w zespole z Wikielca — przyp. red] łącznie rozegrał 19 meczów notując 1404 minuty na boisku. W lidze strzelił 5 bramek.
Łukasz również zagrał w 19 meczach na boiskach III ligi co dało 1316 minut. W lidze strzelił 2 bramki.

Przypomnijmy, wcześniej z klubem pożegnali się m.in.: Marcin Wieczerzak (Czarni Połaniec?), Michał Bartkowski (Jeziorak Iława), Alejandro Lutzardo Sierra, Sergio Carbajal, Paweł Błaszak.

Dziękujemy i życzymy powodzenia"

Przeczytaj także o wczorajszym sparingu GKS-u Wikielec z Miedzią II Legnica: GKS Wikielec grał sparing z rezerwami Miedzi Legnica, dwa gole Jankowskiego [zdjęcia]

Dzisiaj III-ligowiec z gm. Iława, po rozegraniu ostatniego test-meczu w trakcie górskiego obozu w Łomnicy (z występującą w Centralnej Lidze Juniorów U-18 drużyną Śląska Wrocław), zakończy obóz i wróci do domu.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5