Trójka przemaszerowała dla WOŚP

2022-01-31 10:46:59(ost. akt: 2022-01-31 12:20:48)

Autor zdjęcia: Edyta Kocyła-Pawłowska

Szkoła Podstawowa nr 3 w Iławie miała swój własny sposób na włączenie się w 30 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mimo niepogody i trwających ferii, wiele klas przyszło na szkolne boisko, by być tego popołudnia razem.
Uczniowie dwudziestu klas Szkoły Podstawowej nr 3, niektórzy nawet z rodzicami, przybyli w niedzielne popołudnie na szkolne boisko. Uformowano się i ruszono w szybki spacer za wicedyrektor Katarzyną Grabkowską – od szkoły wokół Starego Miasta i z powrotem na szkolne boisko. Pierwotnie plany były inne, bo grupy miały przejść trasę nad Małym Jeziorakiem. Łącznie miało być to 30 kółek. Trasę zmieniono, bo wiało naprawdę mocno. I tak udało się narobić orkiestrowego zamieszania i zebrać do puszki aż 1.808,70 zł.


Po spacerze uczestnicy wrócili na teren szkoły, na ciepłe napoje i ciasto. Za chwilę zapalono zimne ognie i uformowano ogromne serce, składające się z uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły i rodziców. Grażyna Stolarska, dyrektor szkoły, powiedziała nam, że jest niezwykle dumna. – Mimo ferii tyle osób otworzyło serca – mówiła. Najliczniej stawiła się klasa 8 a z wychowawczynią Sylwią Lewandowską, i to oni dostali voucher na wspólne wyjście na pizzę.


Edyta Kocyła-Pawłowska
e.kocyla@gazetaolsztynska.pl2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5