WRACAMY DO TEMATU || 18-latek przyznał się do włamania i zniszczeń przy ul. Niepodległości [zdjęcia]

2022-01-28 15:17:52(ost. akt: 2022-01-28 15:36:50)
18-latek z Iławy szybko trafił do policyjnej celi

18-latek z Iławy szybko trafił do policyjnej celi

Autor zdjęcia: KPP Iława

Kara do 10 lat pozbawienia wolności grozi 18-latkowi. — Młody mieszkaniec Iławy włamał się do lokalu gastronomicznego oraz dwóch altanek na terenie ogródków działkowych, a także próbował włamać się do kiosku ruchu — mówi st. asp. Joanna Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa iławskiej policji.
Wczoraj (czwartek 27 stycznia) oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o włamaniu do kiosku przy ul. Niepodległości w Iławie. Pisaliśmy o tym w artykule: Młody chłopak zdewastował dwa miejsca w centrum Iławy

— Zgłaszający oświadczył, że właśnie ktoś próbuje wejść do środka kiosku i opisał osobę dokonującą przestępstwa. Funkcjonariusz natychmiast wysłał patrole na podaną w zgłoszeniu ulicę. Kiedy policjanci dojeżdżali na miejsce, to zauważyli opisywanego sprawcę, który na widok radiowozu zaczął uciekać — relacjonuje st. asp. Joanna Kwiatkowska, oficer prasowa komendy powiatowej policji w Iławie.

Po kilkuset metrach ucieczki funkcjonariusze z ruchu drogowego zatrzymali 18-latka. Mężczyzna został przetransportowany do komendy i osadzony w policyjnej celi.

— Policjanci przesłuchali świadków, przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia oraz zabezpieczyli obraz z kamer monitoringu. Okazało się, że to nie było jedyne przestępstwo, które popełnił 18-latek. Jak ustalili policjanci, młody mieszkaniec Iławy uszkodził również stojący obok kiosku samochód, a także włamał się do lokalu gastronomicznego, skąd zabrał kilka puszek napoju, gdyż — jak oświadczył — chciało mu się pić — dodaje rzeczniczka prasowa iławskiej policji.

Jak informuje st. asp. Kwiatkowska, mężczyzna włamał się również do dwóch altanek na terenie ogródków działkowych. W trakcie próby włamania do kiosku oraz włamania do lokalu gastronomicznego (oba punkty znajdują się przy ul. Niepodległości) sprawca powybijał w nich szyby. Właściciele tych lokali są w trakcie usuwania szkód.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów mężczyźnie, do których ten się przyznał. Teraz 18-latek ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem. Kodeks karny za samą kradzież z włamaniem przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl
źródło: KPP Iława


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5