Lotniczo nad Jeziorakiem – znamy szczegóły

2022-01-24 11:42:54(ost. akt: 2022-01-24 13:04:37)
Jeden z pokazów w Iławie

Jeden z pokazów w Iławie

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

Znamy coraz więcej szczegółów dotyczących lotniczych pokazów, które mają się odbyć nad Jeziorakiem. Nie tylko data, ale i dokładna godzina są już znane. Organizator nie zdradza kosztów.
Jak informowaliśmy w poniedziałek rano (24 stycznia), Lotniczej Majówki w tym roku nie będzie w Iławie, odbędzie się za to lotnicza impreza w lipcu, w gminie Iława. Nazywać się będzie "Lotniczo nad Jeziorakiem".
Dlaczego Iława nie podjęła się organizacji imprezy? Czytaj tutaj:

Lotnicza Majówka będzie... "Lipcówką". Pokazy lotnicze odbędą się na terenie gminy Iława


– To będzie impreza promująca nie tylko gminę Iława, ale i cały powiat, bo też organizowana ze starostwem – mówi wójt gminy Iława.

Nadal więc pokazy lotnicze będą się odbywały nad Jeziorakiem, ale kilkanaście kilometrów dalej, niż dotąd.

Rozmowy w tej sprawie, jak zdradza wójt Harmaciński, prowadzone były od kilku miesięcy. – Zwróciła się do nas grupa lotników z pytaniem, czy jesteśmy zainteresowani pokazami, które odbywały się w poprzednich latach na terenie miasta Iława – relacjonuje kulisy powstania imprezy. – Przed nami jeszcze wiele uzgodnień, by mieć pewność realizacji tego zadania.

Wójt nie chciał zdradzić dokładnego kosztu organizacji pokazów. Zapewnia jednak, że będą one niższe, niż w ostatnich latach w Iławie. – Prowadzimy także rozmowy z innymi podmiotami, które miałyby wejść w realizację tego wydarzenia – dodaje wójt. Koszty będą zależeć m.in. od tego, ilu sponsorów będzie zainteresowanych tym przedsięwzięciem. Wójt zapewnia, że organizacja pokazów nie stoi pod znakiem zapytania, lecz jest pewna, a od tego, ile pieniędzy uda się zdobyć, zależy ilość uczestniczących w pokazach jednostek latających.

Impreza odbędzie się 23 lipca, podczas pierwszego dnia Festiwalu nad Jeziorakiem, w Siemianach. Pokazy będą się odbywać od 12:00 do 16:00.

Edyta Kocyła-Pawłowska

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5