Samochód uderzył w drzewo, kobietę wyciągali strażacy

2022-01-24 08:36:26(ost. akt: 2022-01-24 09:12:34)

Autor zdjęcia: OSP Susz

Strażacy z OSP Susz musieli wczoraj (23 stycznia) wydostać z samochodu kobietę, która została zakleszczona w jego wnętrzu.
Na drodze wojewódzkiej 515 w okolicach Susza doszło wczoraj (23 stycznia) ok. 10:00 do wypadku drogowego. Samochód osobowy ford focus, którym podróżowały 4 osoby (dwie osoby dorosłe i dwoje dzieci) uderzył w drzewo.

Kierująca pojazdem została zakleszczona w pojeździe, a pozostali pasażerowie wydostali się z samochodu.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia, przeprowadzeniu rozpoznania i zamknięciu drogi, druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Suszu podjęli decyzję o ewakuacji nieprzytomnej osoby z pojazdu z wykorzystaniem narzędzi hydraulicznych. W tym celu, aby ewakuować osobę w osi kręgosłupa, został usunięty prawy bok pojazdu, techniką crossramingu została powiększona przestrzeń w miejscu bocznego uderzenia, a następnie została wypchnięta kierownica oraz deska rozdzielcza, które więziły nogi poszkodowanej. Po wyciągnięciu poszkodowana została przekazana na noszach typu deska oczekującemu zespołowi ratownictwa medycznego, a strażacy kontynuowali działania polegające na udzielaniu pomocy medycznej pozostałym uczestnikom zdarzenia.
Jak piszą strażacy, po raz kolejny zdał egzamin i udowodnił, że jest warty swojej ceny nowy akumulatorowy zestaw narzędzi hydraulicznych WEBER, dzięki któremu jeszcze przed przyjazdem jednostki ratowniczo-gaśniczej z Iławy szybko i sprawnie udało się ułatwić dostęp do osoby poszkodowanej.

Druhowie przy okazji chwalą postawę postronnego mężczyzny, który przed ich przyjazdem trzymał głowę kierującej, zapewniając drożność dróg oddechowych i stabilizację odcinka szyjnego kręgosłupa. Brawo! – piszą strażacy na swoim facebooku.

Na miejscu działały: policja, GBARt OSP Susz, GBA OSP Susz, GBARt JRG Iława, GCBA JRG Iława, zespół ratownictwa medycznego.

oprac. eka
ilawa@gazetaolsztynska.pl

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5