Jeziorak rozegrał drugi zimowy sparing. Rywalem — była drużyna trenera Tarnowskiego [zdjęcia]

2022-01-22 14:49:16(ost. akt: 2022-01-22 15:05:24)
Jeziorak w ataku na bramkę Powiśla (z rzutu rożnego)

Jeziorak w ataku na bramkę Powiśla (z rzutu rożnego)

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

W przeszłości trener Wojciech Tarnowski trzykrotnie prowadził drużynę Powiśla. I właśnie zespół z Dzierzgonia (woj. pomorskie) był rywalem Jezioraka w test-meczu rozegranym dzisiaj w Iławie.
Jeziorak Iława — Powiśle Dzierzgoń 3:1 (0:0)
1:0 — Bartkowski (64), 1:1 — (66), 2:1, 3:1 — Sagan (71, 75),

JEZIORAK: Włodarczyk — Kłosowski, Zalewski, Burzyński, Wacławski, Nastaj, Piórkowski, Sedlewski, Sagan, Bartkowski, Galas,
Zagrali także: Ciura — Górski, Czarzasty, Czarnota, Falkowski, Topolewski,


Na sztucznej murawie stadionu miejskiego w Iławie piłkarze IV-ligowego Jezioraka rozegrali dzisiaj (sobota 22 stycznia) drugi sparing w trakcie okresu przygotowawczego do rundy rewanżowej sezonu 2021/22. W pierwszym w tym roku test-meczu drużyna trenera Wojciecha Tarnowskiego pokonała suską Unię 11:1.

Iławianie (i nie tylko oni) co zima korzystają z opcji, jaką daje im sztuczna płyta stadionu przy ulicy Sienkiewicza. Teraz nie było inaczej — to ponownie Jeziorak był gospodarzem. Trzeci zespół forBET IV ligi pokonał wicelidera okręgówki (grupa "Gdańsk II") 3:1, wszystkie bramki padły w drugiej połowie spotkanie.

Strzelanie rozpoczął nowy nabytek Jezioraka (choć już z przeszłością w biało-niebieskich barwach, jeszcze w juniorach) Michał Bartkowski, który w rundzie jesiennej grał u sąsiadów zza miedzy, w III-ligowym GKS-ie Wikielec. W sparingu z Unią napastnik zdobył aż pięć goli, teraz dołożył kolejne trafienie w zimowych grach kontrolnych.

Powiśle wyrównało chwilę później, jednak ostatnie dwa słowa należały do drużyny z Iławy. Bramki Pawła Sagana ustaliły wynik na 3:1 dla Jezioraka.

— To było fajne granie, z ciekawym zespołem mającym doświadczoną kadrę, ograną na boiskach pomorskiej IV ligi — mówi po meczu trener Tarnowski. — Wielu tych piłkarzy trenowałem w Powiślu, miło było się spotkać w Iławie — dodaje szkoleniowiec, który podkreśla, że dzisiejszy sparing traktuje przede wszystkim w kategoriach kolejnej jednostki treningowej.

— Najważniejsze, że obyło się bez kontuzji, a piłkarze mogli pograć na dobrze przygotowanym boisku — dodaje szkoleniowiec, który na przyszły tydzień ma zaplanowane dla swojego zespołu, podobnie jak w wielu innych tygodniach w okresie zimowym, cztery jednostki treningowe (boisko, hala, siłownia) plus test-mecz.

Za tydzień (sobota 29 stycznia) o godzinie 13.30 iławianie zagrają trzeci sparing, tym razem na wyjeździe. Rywalem będzie bydgoski Zawisza.

Wkrótce na naszym portalu więcej informacji o ruchach transferowych (także tych niedoszłych) na lokalnym rynku piłkarskim.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5