[AKTUALIZACJA] Wojciech Figurski poprowadzi nowy klub? Rozmowy bardzo bliskie finalizacji

2022-01-19 14:03:52(ost. akt: 2022-01-20 08:37:47)
Wojciech Figurski, tu jeszcze jako trener Jezioraka Iława

Wojciech Figurski, tu jeszcze jako trener Jezioraka Iława

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

Władze Sokoła poinformowały wczoraj wieczorem (wtorek 18 stycznia) o rozwiązaniu kontraktu z Hubertem Błaszczakiem, dotychczasowym trenerem II-ligowego zespołu z Ostródy. Tymczasowo ma go zastąpić Maciej Czerkawski. Według naszych informacji nowym szkoleniowcem Sokoła zostanie iławianin Wojciech Figurski.
"Informujemy, że 18 stycznia br. kontrakt z pierwszym trenerem „Trójkolorowych” Hubertem Błaszczakiem został rozwiązany za porozumieniem stron.

Hubert Błaszczak trafił do Sokoła w połowie lipca ubiegłego roku, pełniąc funkcję drugiego trenera. Pod koniec września objął funkcję pierwszego szkoleniowca naszej drużyny. W tym czasie drużyna pod jego kierownictwem w eWinner 2 lidze wygrała 3 spotkania, 3 zremisowała i poniosła 4 porażki.

Dziękujemy trenerowi za pracę dla klubu oraz życzymy powodzenia w dalszej karierze. Zajęcia z drużyną będzie prowadził Maciej Czerkawski. Nazwisko nowego szkoleniowca Sokoła podamy w przeciągu najbliższych kilku dni."

To treść komunikatu, który wczoraj wieczorem został opublikowany na oficjalnym portalu internetowym klubu z Ostródy. Coś w ostatnich dniach musiało nie zagrać na linii Sokół — trener Błaszczak, że podjęto taką decyzję. Szkoleniowiec żegna się więc z klubem. Trenerskiej próżni na pewno nie będzie. Tymczasowym trenerem został Maciej Czerkawski, jednak docelowo pierwszym szkoleniowcem będzie zapewne kto inny.

Ptaszki fruwające na trasie Iława — Ostróda już w poprzednim roku ćwierkały, że bliski przejęcia zajmującej ostatnie miejsce w II lidze drużyny (wówczas po Jarosławie Kotasie) był Wojciech Figurski, poprzednio szkoleniowiec Jezioraka (seria awansów pod rząd, od B klasy do IV ligi).
Od lipca 2015 roku do początku września 2021 roku Figurski, wychowanek "J", odpowiadał właśnie za wyniki Biało-niebieskich z Iławy. Jego następcą w Jezioraku został Wojciech Tarnowski, a młodszy z Wojciechów od tamtej pory pozostawał bez trenerskiego angażu.

Zdaje się, że ten okres właśnie się kończy. Trener, który jako piłkarz również grał w Sokole (sezon 2013/14 oraz jesień sezonu 14/15), jest bardzo bliski podjęcia pracy w II ligowcu z Ostródy, już jako szkoleniowiec.

Według naszych nieoficjalnych informacji, obie strony (trener i klub) są o krok od porozumienia się w tej sprawie. Sam szkoleniowiec, z którym rozmawialiśmy dzisiaj po południu, nie chcę na razie komentować tej sytuacji.

Dzisiaj Sokół rozegra pierwszy zimowy sparing, o godzinie 17.00 na sztucznej płycie stadionu przy ul. 3 Maja 19 zmierzy się w test-meczu z Olimpią Olsztynek, liderem gr. 2 warmińsko-mazurskiej klasy okręgowej. Jutro kolejny dzień przygotowań do rundy wiosennej sezonu 2021/22 i kolejny trening zespołu z Ostródy. Czy już pod wodzą szkoleniowca z Iławy? Wiele na to wskazuje.

[AKTUALIZACJA]
W środę (19 stycznia) wieczorem Sokół oficjalnie potwierdził, że Wojciech Figurski zostaje trenerem zespołu z Ostródy.

Oto komunikat klubu:
"Informujemy, że nowym trenerem Sokoła został Wojciech Figurski. (...)
Pierwsze zajęcia nowy szkoleniowiec Sokoła przeprowadzi w czwartek 20 stycznia. Sztab szkoleniowy Sokoła uzupełniają Maciej Czerkawski (II trener), Szymon Dujko-Domański (trener od przygotowania motorycznego), a zajęcia z bramkarzami prowadził będzie Sylwester Wyłupski.
Witamy nowego szkoleniowca i życzymy sukcesów w roli trenera „Trójkolorowych”
.


zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5