Zostawił na stole portfel z kilkoma tysiącami zł, wykorzystał to sąsiad

2022-01-19 10:36:16(ost. akt: 2022-01-19 10:51:01)
Co ma zrobić osoba, która jednocześnie chce składać dokumenty na dwa lub więcej kierunków? Rada zwykle jest jedna: zaopatrzyć się w dość gruby portfel...

Co ma zrobić osoba, która jednocześnie chce składać dokumenty na dwa lub więcej kierunków? Rada zwykle jest jedna: zaopatrzyć się w dość gruby portfel...

Autor zdjęcia: Fot. Zbigniew Woźniak

Okradł swojego sąsiada, kiedy ten wyszedł do mamy, a dowody kradzieży próbował spalić w piecu. Okradziony od razu wiedział, u którego sąsiada szukać swojego portfela.
Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Iławie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Iławie prowadzili dochodzenie przeciwko mieszkańcowi Iławy. Z ustaleń śledczych wynikało, że sprawca wykorzystując chwilową nieobecność swojego sąsiada, wszedł do jego mieszkania, skąd zabrał portfel z zawartością dokumentów i prawie 2000 zł.

Okazało się, że pokrzywdzony był wtedy u swojej mamy, a kiedy wrócił, na stole nie było już portfela. Mężczyzna natychmiast poszedł do jednego ze swoich sąsiadów, gdzie w piecu zobaczył już palący się portfel. Pokrzywdzony o wszystkim poinformowali policjantów.

Funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie o przestępstwie oraz przesłuchali świadków. W trakcie dalszych czynności odzyskano część skradzionych pieniędzy. Zebrany materiał dowodowy pozwolił zatrzymać sprawcę, którym okazał się 66–letni sąsiad pokrzywdzonego. Mężczyźnie przedstawiono zarzut kradzieży.

Teraz mieszkaniec Iławy ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem. Kodeks karny za kradzież przewiduje karę nawet do 5 lat więzienia.

eka / KPP Iława
ilawa@gazetaolsztynska.pl

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5