Policjanci kontrolują pojazdy w powiecie. Posypały się mandaty

2022-01-18 12:37:18(ost. akt: 2022-01-18 12:43:42)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

W ciągu ostatniej doby policjanci z powiatu iławskiego kontrolowali kierowców i ich pojazdy pod kątem posiadania aktualnych badań technicznych aut, ale nie tylko.
— Kontrole drogowe to codzienny obowiązek każdego policjanta patrolującego powiat iławski. Dzięki takim działaniom funkcjonariusze są w stanie czuwać nad bezpieczeństwem. Dotyczy to zarówno podróżujących, jak i pojazdów, którymi poruszają się po naszym terenie. Podczas takich kontroli mundurowi ukarali kolejnych nieodpowiedzialnych kierujących — mówi st. asp. Joanna Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa iławskiej policji.

Wczoraj (poniedziałek 17 stycznia) w Suszu policjanci zatrzymali kierującego volkswagenem.
— Mężczyzna podczas jazdy nie korzystał z pasów bezpieczeństwa. 34–latek za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem — mówi oficer prasowa komendy powiatowej policji w Iławie.

Kolejnego kierującego, a właściwie kierującą, która nie korzystała z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy, zatrzymali policjanci, również w Suszu.
— Okazało się, że to niejedyne przewinienie kobiety gdyż opel, którym kierowała 40–latka, nie miał aktualnych badań technicznych. Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu, a mieszkanka gminy Kisielice została ukarana mandatem — relacjonuje st. asp. Joanna Kwiatkowska.

Kilkanaście minut później policjanci zatrzymali kierującego oplem.
— Mężczyzna ten naruszył warunki dopuszczalności używania przednich świateł przeciwmgłowych. Mundurowi wylegitymowali 24–latka oraz sprawdzili w policyjnych systemach. Okazało się, że samochód nie ma aktualnego badania technicznego. Mieszkaniec Susza został również ukarany mandatem, a policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu — dodaje rzeczniczka prasowa iławskiej policji.

Tymczasem na jednej z suskich ulic policjanci zatrzymali kierującego skodą, który nie miał podświetlenia tablicy rejestracyjnej. Okazało się również, że samochód nie posiada aktualnego badania technicznego. Policjanci także i w tym przypadku zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu.

— Przypominamy, że właściciel pojazdu samochodowego, ciągnika rolniczego, pojazdu wolnobieżnego wchodzącego w skład kolejki turystycznej, motoroweru lub przyczepy jest zobowiązany przedstawiać go do badania technicznego. Okresowe badanie techniczne pojazdu przeprowadza się corocznie — przypomina rzeczniczka prasowa komendy powiatowej policji w Iławie.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl
źródło: KPP Iława


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5