11:1! Jeziorak Iława i Unia Susz już po pierwszym zimowym sparingu [zdjęcia]

2022-01-15 14:43:19(ost. akt: 2022-01-15 15:36:30)

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

Po kilku dniach treningowych piłkarze Jezioraka rozegrali dzisiaj (sobota 15 stycznia) pierwszy sparing podczas zimowego okresu przygotowawczego. Ich rywalem była Unia Susz, dla zawodników której test-mecz w Iławie był w ogóle pierwszym spotkaniem od kilku tygodni.
Jeziorak Iława — Unia Susz 11:1 (2:0)

JEZIORAK: Włodarczyk — Kłosowski, Burzyński, Falkowski, Wieński, Górski, Nastaj, Topolewski, Banaszek, Deredas, Czarzasty,
Zagrali także: Kressin, Zalewski, Parulis, Czarnota, Piórkowski, Kwiatkowski, Sedlewski, Bartkowski, Wacławski, Galas,

UNIA: Rutecki (Chodowiec K.) — testowany, Zakrzewski, Bieńkowski (Jaśniewicz), A. Laskowski (testowany), Łazarczyk, Cacan, Barwiński, Luliński, Bińczak (Trzciński), Staniec (Popławski),

Jarosław Chodowiec, trener występującej w klasie okręgowej Unii Susz (wicelider gr. 2 klasy okręgowej po pierwszej części sezonu) podkreśla, że jego zespół w tym roku jeszcze nie trenował.
— Właściwie ten pierwszy trening mieliśmy odbyć właśnie dzisiaj, jednak wobec zaproszenia od trenera Wojciecha Tarnowskiego na sparing, na przygotowane sztuczne boisko w Iławie, postanowiliśmy zmienić nasze plany — mówi Chodowiec.

Trener mecz kontrolny traktuje bardziej jako jednostkę treningową, jednak zaznacza, że nawet mimo tego jego zespół popełnił (za) dużo błędów.
— Dzisiaj się przekonaliśmy, że jest nad czym pracować — dodaje trener Unii.

Suszanie już testują nowych zawodników w swoich szeregach, do tego piłkarze KS Unii także udali się na testy (np. Jakub Górski i Jakub Janiszek do GKS-u Wikielec).
— Na razie nie będę mówił o nazwiskach piłkarzy, których testujemy lub którzy mają trafić do nas na testy. Czekamy jeszcze na kilku graczy, którzy także mają pojawić się w trakcie sparingów naszego zespołu — mówi Jarosław Chodowiec.

Jeziorak (3 miejsce w IV lidze) rozbił dzisiaj Unię w proch i w pył. Po pierwszej połowie, gdy to w składzie iławskiej drużyny była sama młodzież, gospodarze prowadzili 2:0 po golach Wiktora Topolewskiego i Szymona Nastaja. Po przerwie trener Wojciech Tarnowski postawił na starą gwardię plus trzech nowych, ale już z przeszłością w Jezioraku. Mowa tu m.in. o napastniku Michale Bartkowskim (ostatnio GKS Wikielec) i pomocniku Borysie Piórkowskim (wychowanek IKS-u, nie grał nigdzie w ostatnim czasie). Obaj, na tle słabszej Unii, grali dzisiaj dobre zawody; Bartkowski na listę strzelców wpisał się aż pięć razy, a Piórkowski udanie rozprowadzał piłkę w środku boiska. W Jezioraku na testach jest także Maciej Banaszek (pomocnik lub napastnik, ostatnio w Ossie Biskupiec Pom.).

Ostatecznie iławianie wygrali aż 11:1, a bramki dla Jezioraka zdobyli jeszcze: Tomasz Wacławski, Tomasz Sedlewski, wspomniany już Piórkowski oraz Patryk Czarnota.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5