Otarł się o bok karetki i uciekł. Dostał mandat na 1.500 zł

2022-01-14 13:24:02 (ost. akt: 2022-01-14 14:17:58)
Zdjęcie jest tylko ilustracją tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją tekstu

Autor zdjęcia: Edyta Kocyła-Pawłowska

Wymijał się z karetką, otarł o jej bok i uciekł. Dogonił go kierowca karetki, który o wszystkim powiadomił policję. Kierowców o "ciekawych" zachowaniach było wczoraj (13 stycznia) więcej.
Wczoraj (13 stycznia) w Suszu policjanci zatrzymali kierującego fiatem. Mężczyzna nie zastosował się do znaku STOP. W związku z tym mieszkaniec gminy Susz został ukarany mandatem w wysokości 300 zł.

Kolejnego kierującego zatrzymali policjanci również w Suszu. Okazało się, że mężczyzna prowadząc audi nie korzystał z pasów bezpieczeństwa, a samochód nie miał aktualnych badań technicznych. Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu, a mężczyznę za popełnione wykroczenie ukarali mandatem.

Tymczasem kontrolowana 36–latka, kierująca bmw również nie miała zapiętych podczas jazdy pasów bezpieczeństwa. Kobieta także została ukarana mandatem karnym.

Natomiast w gminie Zalewo 35–latek kierujący volkswagenem nie zachował szczególnej ostrożności w trakcie manewru wymijania się z karetką pogotowia, która miała włączone sygnały świetlne jak i dźwiękowe. Przekroczył oś jezdni i doprowadził do zderzenia bocznego między pojazdami, po czym odjechał z miejsca zdarzenia. Kierowca karetki natychmiast pojechał za kierującym, po czym ujął go i o wszystkim poinformował oficera dyżurnego policji. 35–latek za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym został ukarany mandatem w wysokości 1500 zł.

Kolejna kierująca zatrzymana do kontroli drogowej przez policjantów nie miała włączonych wymaganych świateł. Funkcjonariusze wylegitymowali kobietę oraz sprawdzili w policyjnych systemach. 30–latka za popełnione wykroczenia została ukarana mandatem w wysokości 300 zł.

Tymczasem w Kisielicach policjanci zatrzymali kierującego rowerem, który również nie miał włączonego oświetlenia. W tym przypadku 36–latek został pouczony.

Natomiast w Iławie policjanci ukarali 200 zł mandatem 18–latka, ponieważ na jednej z lokalnych ulic kręcił tzw. „bączki”.

oprac. eka / KPP Iława

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5