Technikum z "budowlanki" wysoko w rankingu "Perspektyw"

2022-01-13 12:24:20 (ost. akt: 2022-01-13 13:25:40)
Małgorzata Wolańska, wicedyrektorka "budowlanki"

Małgorzata Wolańska, wicedyrektorka "budowlanki"

Autor zdjęcia: Edyta Kocyła-Pawłowska

"Srebrna tarcza" ponownie trafia do Zespołu Szkół im. Bohaterów Września 1939 r. W rankingu "Perspektyw" iławską szkołę oceniono bardzo wysoko. – To na pewno wynik udanej współpracy nauczycieli i uczniów – podkreśla wicedyrektorka szkoły.
Zostały właśnie ogłoszone wyniki rankingu liceów i techników w Polsce. Ranking Liceów i Techników Perspektywy 2022 został przygotowany przez „Perspektywy” już po raz dwudziesty czwarty.
Wynika z niego, że technikum prowadzone przez Zespół Szkół im. Bohaterów Września 1939 r., czyli tzw. "budowlankę", jest na piątym miejscu wśród szkół województwa warmińsko-mazurskiego.

W rankingu głównym szkoła uzyskała tytuł "Srebrnej", co jest potwierdzeniem wysokiej jakości pracy szkoły. Odznaczenie przyznawane jest głównie za sukcesy odniesione w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych czy dodatkowych oraz wyniki egzaminu zawodowego. – Jest to kolejne odznaczenie w ciągu kilku ostatnich lat – mówi z dumą wicedyrektor szkoły, Małgorzata Wolańska. – "Srebrną Tarczę" już wcześniej otrzymywaliśmy i podkreślę: jest to sukces wynikający ze współpracy grona pedagogicznego z uczniami. Tym bardziej, że ostatni rok szkolny był ogromnym wyzwaniem – dodaje.

– Takie odznaczenie, zwłaszcza rok po roku, ma zapewne znaczący wpływ na chęć młodych ludzi do nauki u nas – zauważa wicedyrektorka.

Inne szkoły z naszego terenu, wysoko ujęte w rankingu, to:
na 23 miejscu wśród liceów w województwie i z Brązową Tarczą – LO im. Stefana Żeromskiego
na 30 wśród liceów i z Brązową Tarczą – lubawskie LO im. Władysława Broniewskiego

na 7 miejscu wśród techników i ze Srebrną Tarczą: ZS z Lubawy

na 15 – technikum z ZS im. I. Kosmowskiej (Brązowa Tarcza).

Edyta Kocyła-Pawłowska
e.kocyla@gazetaolsztynska.pl


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5