"Przyjmujemy już gadżety na finał WOŚP" – ICK zachęca lokalne firmy, artystów itp

2022-01-12 12:18:51(ost. akt: 2022-01-12 13:16:14)
Justyna Sikorska z ICK prezentuje niektóre z pierwszych przedmiotów przekazanych na licytację

Justyna Sikorska z ICK prezentuje niektóre z pierwszych przedmiotów przekazanych na licytację

Autor zdjęcia: Edyta Kocyła-Pawłowska

Znamy część szczegółów finału WOŚP w Iławie. Poza tym sztab zachęca do przekazywania gadżetów na licytację.
Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przy Iławskim Centrum Kultury, działający od jesieni ubiegłego roku, intensyfikuje swoje działania. – Mamy już zamkniętą rejestrację wolontariuszy – informuje dyrektorka ICK Lidia Miłosz. Zarejestrowano 54 osoby w różnym wieku.

Pozostało jeszcze wolnych kilka stacjonarnych puszek. Do 27 stycznia można taką skarbonkę jeszcze zarejestrować i wystawić na przykład w zakładzie pracy. Szczegóły - w ICK.

W poniedziałek (10 stycznia) sztab zaczął przyjmować fanty. – Przedmioty zaczęły już do nas spływać, ale prosimy o więcej – mówi Lidia Miłosz. Są już obrazy, vouchery na różnego rodzaju usługi, piękne przedmioty, jak poszewki na jaśki (na zdjęciu). Wszystkie te fanty będą licytowane na aukcji podczas niedzielnego finału, 30 stycznia. A można je przynosić nawet na dzień przed, choć im wcześniej – tym lepiej.

– Zakładamy, że finał będzie się mógł odbyć z publicznością – podkreśla dyrektorka ICK. Głównym punktem tego dnia będą aukcje prowadzone tradycyjnie przez Darka Paczkowskiego i Tomka Woźniaka. Przerywnikiem artystycznym będą występy zespołów rockowych: Tripwire (znany z wielu edycji iławskiego nieistniejącego już festiwalu FAMA) oraz Konstelacje, gdzie frontmenem jest iławianin Marek Rypiński. Szczegóły programu będą znane już wkrótce.

Po raz czternasty będzie można wylicytować obraz Katarzyny Kordalskiej, jak zwykle z motywami WOŚP. Najpierw, już wkrótce, pojawi się on na aukcji internetowej, a końcówkę licytacji podgrzeją prowadzący podczas finału WOŚP.

Dzień przed finałem, bo w sobotę, odbędzie się także WOŚP-owy parkrun, czyli bieg/marsz/spacer wokół Małego Jezioraka.

W tym roku ekipa organizująca WOŚP w Suszu należy do sztabu iławskiego. – Gramy wszyscy na jedno konto – mówi dyrektorka ICK.


W tym roku WOŚP gra dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.
Trzydziesty finał odbędzie się 30 stycznia. W Iławie – w sali kinoteatru "Pasja".

Edyta Kocyła-Pawłowska
ilawa@gazetaolsztynska.pl

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5