Dwóch nowych plus asystent Radziński. Jeziorak wznowił treningi, a trener Tarnowski szuka jeszcze wzmocnień [zdjęcia]

2022-01-12 10:05:28 (ost. akt: 2022-01-12 11:02:49)
Borys Piórkowski (środkowy pomocnik) wraca do treningów i do swojego macierzystego klubu, Jezioraka Iława

Borys Piórkowski (środkowy pomocnik) wraca do treningów i do swojego macierzystego klubu, Jezioraka Iława

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

Chwila rozmowy z prezesem Tomaszem Radziwilskim i trenerem Wojciechem Tarnowskim, zabranie sprzętu niezbędnego w zajęciach i już można trenować. Wczoraj (wtorek 11 stycznia) piłkarze Jezioraka spotkali się na pierwszym treningu po kilku tygodniach przerwy.
Oczywiście, ruchy kadrowe do i z Jezioraka (podobnie jak w innych klubach) mają już miejsce od kilku tygodni. Zimowa karuzela transferowa rusza przeważnie na chwilę po zakończeniu rundy jesiennej, na naszym portalu informujemy o przejściach dokonanych, lub tych, które prawdopodobnie dokonają się w najbliższym czasie.

16 grudnia pisaliśmy o tym, że do Jezioraka dołączy wkrótce Michał Bartkowski (napastnik, ostatnio GKS Wikielec) oraz Borys Piórkowski, wychowanek iławskiego klubu, który ostatnio miał rozbrat z piłką. Obaj ci zawodnicy byli obecni na wczorajszym treningu, który rozpoczął okres przygotowań zespołu trenera Wojciecha Tarnowskiego.

— Iławian przywitał prezes Tomasz Radziwilski, który spotkał się z piłkarzami Iławskiego Klubu Sportowego. Po spotkaniu ze sternikiem klubu i trenerem Wojciechem Tarnowskim piłkarze rozpoczęli trening. (...) Na pierwszych zajęciach pojawili się również juniorzy, których trener chce dołączyć do zespołu. Warto wspomnieć, że asystentem trenera Wojciecha Tarnowskiego został Tomasz Radziński, który zastąpił Daniela Madeja — informuje portal internetowy klubu sportowego z ul. Sienkiewicza.

— Oczywiście, wybór Tomka Radzińskiego na mojego asystenta nie jest przypadkowy. To przemyślana decyzja — mówi Wojciech Tarnowski, z którym rozmawialiśmy dzień po pierwszych zajęciach.

Tomasz Radziński to jeden z lepszych wychowanków w historii IKS Jeziorak. Ostatnio, już jako trener, prowadził zespół juniorów iławskiego klubu. Szkoleniowiec ten ma bardzo dobry kontakt z młodymi zawodnikami. Jeszcze jako piłkarz, potrafił zadbać o dobrą atmosferę w szatni, co dla wchodzących do drużyny seniorów młodych graczy jest bardzo ważne. Mogą to potwierdzić wychowankowie Jezioraka, którzy grali z nim w jednym zespole. Słowa te potwierdza także trener Tarnowski.

Zatem Radziński jako asystent, a Bartkowski i Piórkowski do gry. Kto jeszcze zasili szeregi Jezioraka?
— Nie chcę podawać żadnych konkretnych nazwisk, dopóki nie zobaczę tych piłkarzy u nas na treningu — mówi trener Tarnowski.

— My dopiero co rozpoczęliśmy okres zimowych przygotowań, a okienko transferowe właśnie zostało otwarte i praktycznie do ostatnich dni, czyli do pierwszego meczu rundy wiosennej szukać będziemy odpowiednich zawodników do gry w Jezioraku — dodaje szkoleniowiec, który podkreśla, że zwłaszcza linia defensywna wymaga uzupełnień/wzmocnień.

— Do pomocy też przydałaby się nowa twarz, choć Borys Piórkowski również może okazać się wzmocnieniem naszej drużyny, bo przecież w piłkę grać na pewno potrafi — dodaje szkoleniowiec zespołu, który po rundzie jesiennej zajmuje trzecie miejsce w tabeli forBET IV ligi.

W najbliższą sobotę (15 stycznia) o godzinie 12.00 piłkarze Jezioraka rozegrają pierwszy sparing. W Iławie (sztuczna płyta) zagrają z Unią Susz.

PLAN SPARINGÓW JEZIORAKA IŁAWA — ZIMA 2022:

Sobota 15 stycznia: Unia Susz (o godz. 12.00 w Iławie)

Sobota 22 stycznia: Powiśle Dzierzgoń (o godz. 11:00 w Iławie),

Sobota 29 stycznia: Zawisza Bydgoszcz (godzina i miejsce do ustalenia),

Sobota 5 lutego: Mławianka Mława (w Mławie, godzina do ustalenia),

Sobota 12 lutego: Lech Rypin (w Rypinie, godzina do ustalenia),

Sobota 19 lutego: Olimpia Elbląg (w Elblągu, godzina do ustalenia),

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5