IBO: Zagłosuj na projekt Stowarzyszenia Sportów Wodnych i weź udział w losowaniu nagród! [video]

2022-01-10 09:00:00 (ost. akt: 2022-01-09 13:57:40)   Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: materiały SSW MOS Iława

Przez tydzień, od 10 do 16 stycznia, iławianie mogą zagłosować na projekt, który będzie zrealizowany z Iławskiego Budżetu Obywatelskiego. Głos może oddać każdy mieszkaniec Iławy, bez względu na wiek.
Stowarzyszenie Sportów Wodnych, które promuje żeglarstwo w Iławie prosi o wsparcie swojej inicjatywy. Zagłosuj na projekt nr 5: „Rozwój żeglarstwa w Iławie”!

Stowarzyszenie Sportów Wodnych w Iławie szkoli i wychowuje mistrzów żeglarstwa. Agata Barwińska, wicemistrzyni świata i mistrzyni Europy też zaczynała od Optimista!


Zakup nowego sprzętu do uprawiania żeglarstwa — jachtów klasy Omega i Optimist — pozwoli na to, by każdy mieszkaniec, bez względu na wiek, pod okiem profesjonalistów mógł posmakować żeglarstwa, złapać wodnego bakcyla i rozwijać pasję poprzez szkolenia, wyjazdy na regaty, uczestnictwa we współzawodnictwie sportowym oraz rekreacyjnym, promując jednocześnie miasto Iława.

Projekt skierowany jest do mieszkańców Iławy we wszystkich grupach wiekowych: dzieci, dorosłych oraz seniorów.


Żeglarstwo — choć piękne, widowiskowe i posiadające niewątpliwie walory rekreacyjno-sportowe — jest jednak kosztowne. Powoduje to niedostępność tej pięknej dyscypliny sportu dla większej rzeszy odbiorców. Projekt SSW ma na celu stworzenie mieszkańcom oraz iławskim żeglarzom możliwości rozwoju poprzez szkolenia, wyjazdy na regaty i uczestnictwo we współzawodnictwie sportowym. Żeglowanie pomaga dzieciom w rozwijaniu samodzielności, uczy wytrwałości, pokonywania własnych słabości, współpracy w grupie, a dorosłym oraz seniorom pozwala na rozwijanie pasji, integracji i aktywne spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu.

Projekt IBO Stowarzyszenia Sportów Wodnych zakłada zakup 2 kompletnych jachtów Omega wraz z osprzętem, pokrowcami oraz żaglami, 8 szt. kompletnych certyfikowanych łodzi Optimist oraz przyczepy do przewozu 8 łodzi Optimist i pontonu szkoleniowca.

W sezonie żeglarskim Stowarzyszenie Sportów Wodnych organizuje m.in.:
Akademię żeglarską dla seniorów, zajęcia grupy Masters, półkolonie dla dzieci i młodzieży, zajęcia grup regatowych klas: Optimist, Laser, Omega, regaty: w Zalewie, Pomarańczowe, Yellow Cup, Niepodległościowe.


Jak zagłosować na projekt nr 5?
Odwiedź stoisko SSW w Galerii Jeziorak od poniedziałku do soboty (10-16 stycznia) w godzinach 10:00-18:00. Weź udział w losowaniu atrakcyjnych nagród: kubków z podpisem Agaty Barwińskiej oraz koszulek Stowarzyszenia Sportów Wodnych!

Zagłosuj elektronicznie poprzez platformę www.ilawa.budzet-obywatelski.org

Oraz w tradycyjny sposób w tych punktach w godzinach ich otwarcia:
— w Urzędzie Miasta Iława, ul. Niepodległości 13
— w Centrum Turystyczno-Rekreacyjnym, ul. Biskupska 2
— w Hali Sportowo-Widowiskowej, ul. Niepodległości 11b
— w Centrum Aktywności Lokalnej, ul. Wiejska 2d
— w Miejskiej Bibliotece Publicznej, ul. Jagiellończyka 3

Prosimy o wasze głosy!

Stowarzyszenie Sportów Wodnych


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5