Czas zapoznać się z pomysłami zakwalifikowanymi do głosowania IBO2022

2021-12-28 14:49:09 (ost. akt: 2021-12-28 15:13:02)   Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: materiały nadesłane

Pomysły do IBO 2022 już dawno ocenione, czas na protesty i odwołania właśnie minął. Przechodzimy zatem do kolejnego etapu - etapu promocji zadań w IBO 2022.
Mieszkańcy mają czas na zapoznanie się z zadaniami zgłoszonymi do budżetu obywatelskiego. Pomysłodawcy – czas, by przekonać nas, mieszkańców do tego, aby to właśnie na ich pomysł oddać głos.

Podsumowując: mieszkańcy Iławy po raz kolejny wykazali się wspaniałą kreatywnością i udowodnili, że chcą uczestniczyć aktywnie w procesie kształtowania przestrzeni miejskiej. Pomysły na zmiany w mieście lub zorganizowania wydarzenia dla mieszkańców z pewnością zasługują na uwagę, a przede wszystkim na głos.

W ramach Iławskiego Budżetu Obywatelskiego wpłynęło w sumie 13 propozycji, do dalszego etapu po ocenie merytorycznej przeszło 8 pomysłów, po równo 4 projekty nieinwestycyjnie tzw. miękkie i 4 inwestycyjne tzw. twarde.
Za kilkanaście dni, bo od 10 stycznia będzie można oddać swój głos.

Te propozycje, jakie zostały zakwalifikowane do etapu promocji i głosowania. Pamiętajcie, że zgodnie z zasadami IBO, każdy z projektów przy zgłoszeniu otrzymuje numer, który jest stały i nie zmienia się aż do zakończenia głosowania.

Poniżej lista zakwalifikowanych projektów w opisach przygotowanych przez ich autorów.

4. Lipowy Zakątek Radości


Skrócony opis: Inicjatywa polega na zmianie aranżacji terenu rekreacyjno- sportowego nad jeziorem Jeziorak przy ul. Brzechwy na wersję EKO. Proponujemy montaż nietypowych urządzeń tworzących ogród zabaw. Rezygnujemy z elementów z tworzyw sztucznych, aby zapewnić najmłodszym mieszkańcom możliwość obcowania z przyrodą i edukację ekologiczną w formie zabawy. Proponujemy urządzenia zabawowe wykonane wyłącznie z naturalnych materiałów czy też w formie przeszkód terenowych- pagórków, tuneli, "żywych płotków". Miejsce realizacji propozycji: Teren rekreacyjny przy ul. Brzechwy (przy Skarbku)

Szacunkowy koszt: 240 000 zł

5. Rozwój żeglarstwa w Iławie - zakup jachtów Omega i Optimist


Skrócony opis: W Iławie szkolimy i wychowujemy mistrzów żeglarstwa. Agata Barwińska, Vicemistrzyni Świata i Mistrzyni Europy też zaczynała od Optimista! Zakup nowego sprzętu do uprawniania żeglarstwa- jachtów klasy Omega i Optimist pozwoli, by każdy mieszkaniec, bez względu na wiek, pod okiem profesjonalistów, mógł posmakować żeglarstwa, złapać bakcyla i rozwijać pasję poprzez szkolenia, wyjazdy na regaty, uczestnictwa we współzawodnictwie sportowym oraz rekreacyjnym, promując jednocześnie miasto Iławę. Miejsce realizacji propozycji: Ekomarina Iława.

Szacunkowy koszt: 240 000 zł

6. Warsztaty z ceramik i metaloplastyki inspirowane iławskimi legendami.


Skrócony opis: Dla chętnych mieszkańców (w różnych grupach wiekowych) odbędą się warsztaty z ceramiki i metaloplastyki inspirowane iławskimi legendami. Celem warsztatów jest umożliwienie mieszkańcom rozwijania swoich pasji i zdolności artystycznych, pobudzanie wyobraźni poprzez edukację plastyczną i zdobycie nowych umiejętności w pracy z metalem i gliną. Warsztaty zakończą się wernisażem w wieży ciśnień, na którym artyści i uczestnicy oraz mieszkańcy będą mogli z radością podziwiać efekty swej pracy. Miejsce realizacji propozycji: Osiedlowy Dom Kultury na ul Skłodowskiej 26 A, teren na Wyspie Młyńskiej.

Szacunkowy koszt: 30 000 zł

8. Daj Śmieciom Kosza!


Skrócony opis: Zakup i posadowienie nowych koszy na śmieci oraz 11 stacji do segregacji odpadów, w celu utrzymania czystości w przestrzeni publicznej, ochrony środowiska i podniesienia walorów rekreacyjno- turystycznych miasta Iławy. Rozlokowanie dodatkowych lub wymiana na nowe kosze na śmieci o większych walorach estetycznych, lepiej wpisujących się w krajobraz miasta. Kosze wielkością i kształtem dobrane do lokalizacji i krajobrazu i uniemożliwiające zostawianie w nich dużych odpadów komunalnych. Miejsce realizacji propozycji: ciągi ulic: Dąbrowskiego (do skrzyżowania z ul. Polną), Sobieskiego, Jagiellończyka, Kopernika i na parkingu przy targowisku miejskim. Na ciągach pieszo-rowerowych wzdłuż Iławki, Dużego Jezioraka i przy Bulwarze Jana Pawła II. Dodatkowo 11 stacji do segregacji odpadów: na plaży miejskiej przy ul. Kajki "Dzika" oraz parkingu przy plaży 3 szt., na plaży przy ul Chodkiewicza "Prawdziwka" 2 szt., na plaży przy ul. Jana Brzechwy "Skarbek" 1 szt., przy targowisku miejskim 2 szt., na Wyspie Młyńskiej 1 szt., przy Lasku Miejski koło stadionu 1 szt., na Placu im. Iławskich Kolejarzy 1 szt.

Szacunkowy koszt: 233 575 zł

10. Samoobsługowe stacje napraw rowerów


Skrócony opis: Stacja naprawy rowerów umożliwi cyklistom drobne naprawy. Będzie można napompować koło, dokręcić pedała, błotniki, wyregulować hamulce itp. Samoobsługowe stacje posiadają linki/kody pozwalające podejrzewać w sieci materiały pomocne przy naprawie roweru, zatem będą: publiczne, dostępne każdego dnia, przez całą dobę i co najważniejsze łatwe w obsłudze. Miejsce realizacji propozycji: okolice basenu miejskiego, Bulwar Jana Pawła II, róg ul. Piastowskiej i Ostródzkiej, Wyspa Młyńska, plaża miejska ul. Kajki, wzdłuż ścieżki rowerowej przy ul. Świerkowej, ul. Kopernika przy Pumptracku tor rowerowy lub teren przed Szkołą Podstawową nr 5 przy ul. Wiejskiej.

Szacunkowy koszt: 56 000 zł


11. Aktywizacja zdrowotna Iławskich Seniorów


Skrócony opis: Projekt skierowany jest do Iławskich Seniorów. Głównym celem projektu jest poprawa kondycji zdrowotnej poprzez uczestnictwo w zajęciach rehabilitacyjno-sportowych oraz prelekcjach nt. profilaktyki zdrowotnej. Miejsce realizacji propozycji: 14-200 Iława, Centrum Aktywności Lokalnej, ul. Wiejska 2D,Hala Widowiskowo- Sportowa w Iławie inne lokale znajdujące się w zasobach miasta.

Szacunkowy koszt: 30 000 zł


12. "Potańcówki dla Iławskich Seniorów"


Skrócony opis: Projekt skierowany jest do iławskich seniorów szukających rozwiązań na aktywne zagospodarowanie czasu wolnego tj. wspólną zabawę, integrację i taniec. Głównym celem projektu jest aktywizacja społeczno-ruchowa oraz wspólne spędzanie czasu wolnego przez mieszkańców Iławy. Miejsce realizacji propozycji: Miejscem realizacji zabaw tanecznych będzie Miasto Iława. W przypadku realizacji imprez zamkniętych będą to lokale należące do zasobów Gminy Iławy.

Szacunkowy koszt: 30 000 zł


13. Jazz & Hip-Hop Project. Videoclip.


Skrócony opis: Wybitni instrumentaliści związani z Iławą oraz znana gwiazda Hip-Hopowa w jednym utworze muzycznym? To możliwe! Ideą projektu jest organizacja pierwszego w historii spotkania muzyków, którzy tu zdobywali swoje muzyczne szlify. Prawdziwy "powrót do korzeni". Efektem spotkania będzie autorski utwór i klip promujący projekt oparty na fuzji jazzu i hip-hopu! Kto wie, może w przyszłości projekt ten przerodzi się w duże wydarzenie kulturalne? Wszystko zależy od Was! Miejsce realizacji propozycji: Iława

Szacunkowy koszt: 30 000 zł

Na koniec cenne uwagi!

Prawidłowa Karta do głosowania zostanie opublikowana na platformie IBO w dniu 10 stycznia o godzinie 00.00. W tym samym czasie uruchomiona zostanie platforma elektroniczna do głosowania na projekty IBO 2022.
Głosy zbierane na Wzorze karty będą nieważne!
Chcesz wesprzeć któregoś z pomysłodawców w promocji? Na stronie IBO przy każdym zadaniu jest możliwość wygenerowania plakatu promocyjnego. Możesz go pobrać i promować we własnym zakresie.


materiały UM Iława

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5