Zostało ci jedzenie po świętach? Nie wyrzucaj, przynieś na Stare Miasto

2021-12-28 11:03:24(ost. akt: 2021-12-28 11:17:22)
Do dzielenia się posiłkiem namawia iławski święty Mikołaj

Do dzielenia się posiłkiem namawia iławski święty Mikołaj

Autor zdjęcia: Edyta Kocyła-Pawłowska

Pan Marek, który wciela się w rolę świętego Mikołaja, przypomina i wręcz namawia do podzielenia się produktami żywnościowymi i gotowymi daniami z innymi. W Iławie, w okolicy "czerwonego kościoła", od dwóch lat funkcjonuje społeczna lodówka.
Społeczna lodówka w Iławie działa od dwóch lat. Jest inicjatywą parafii p.w. Przemienienia Pańskiego w Iławie, Stowarzyszenia Od-Ważne oraz miejskiej radnej Ewy Jackowskiej. Osoby, które chcą się podzielić jedzeniem, jak i te, które z pomocy chciałyby skorzystać, "Lodówkę pełną miłości" znajdą na Starym Mieście, za blokiem ze sklepem obuwniczym, od strony kościoła.
Okazuje się, że zapotrzebowanie na darmową żywność jest ogromne. Zazwyczaj po uzupełnieniu zapasów, szybko znikają. Ale równie szybko pojawiają się kolejne. I właśnie teraz, po Bożym Narodzeniu , kiedy zazwyczaj przygotowujemy za dużo jedzenia, jest okazja wspomóc potrzebujących.

Druga w powiecie lodówka tego typu ustawiona jest przy Warsztacie Terapii Zajęciowej w Suszu, przy ul. Piastowskiej 37. Suska Lodówka Społeczna to inicjatywa Stowarzyszenia Rozwoju i Przedsiębiorczości Ziemi Suskiej. Także jest dostępna przez całą dobę.


Ważne, by każdy produkt był podpisany, a podpis zawierał – nawet przybliżoną – datę przydatności do spożycia. Najlepiej używać słoików. Często są szczelniejsze od plastikowych pudełek.

Do dzielenia się z potrzebującymi namawia pan Marek, wcielający się od kilkunastu lat w rolę świętego Mikołaja.eka
ilawa@gazetaolsztynska.pl


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5