Bójka nastolatków na placu zabaw

2021-12-06 13:40:09(ost. akt: 2021-12-07 09:18:25)
Do zdarzenia doszło na placu zabaw

Do zdarzenia doszło na placu zabaw

Autor zdjęcia: redakcja archiwum zdjęcie ilustracyjne

Podduszali nastolatka, zabrali mu pieniądze, za które kupili alkohol. Okazało się, że sami są niewiele starsi od swojej ofiary.
Oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o pobiciu 13-latka. W trakcie czynności policjanci ustalili, że pokrzywdzony spotkał się ze swoimi znajomymi. Kiedy przebywali w okolicy zalewskiego placu zabaw, podeszło do nich dwóch mieszkańców Zalewa.
– W pewnej chwili jeden z nich zaczął szarpać 13-latka i podduszać ramieniem, doprowadzając go do stanu bezbronności – mówi asp. Joanna Kwiatkowska, rzeczniczka iławskiej policji. Następnie sprawcy zabrali pokrzywdzonemu 30 zł i odeszli. Policjanci ustalili, że rozboju dokonali dwaj mieszkańcy Zalewa. 18-latek i jego starszy o rok kolega zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty. Jak się okazało, mężczyźni za skradzione pieniądze kupili alkohol. Funkcjonariusze odzyskali część gotówki.

Teraz mieszkańcy Zalewa ze swojego zachowania będą tłumaczyć się przed sądem. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

eka / KPP Iława
ilawa@gazetaolsztynska.pl

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5