Tego jeszcze nie było! W Iławie odbędą się mistrzostwa Polski w półmaratonie!

2021-12-03 14:09:43 (ost. akt: 2021-12-03 14:36:28)
Biegacze już się cieszą z faktu, że w Iławie odbędą się mistrzostwa Polski w półmaratonie. Tu akurat start Iławskiego Półmaratonu w 2018, na pierwszym planie iławianin Łukasz Adamek

Biegacze już się cieszą z faktu, że w Iławie odbędą się mistrzostwa Polski w półmaratonie. Tu akurat start Iławskiego Półmaratonu w 2018, na pierwszym planie iławianin Łukasz Adamek

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

To bardzo dobra wiadomość dla całego iławskiego środowiska sportowego i nie tylko. W ramach najbliższej edycji (w 2022 roku) Iławskiego Półmaratonu rozegrane zostaną mistrzostwa Polski, a to oznacza, że nad Jeziorak przyjadą najlepsze biegaczki i najlepsi biegacze w kraju startujący na tym dystansie.
— Z ogromną przyjemnością informujemy biegaczki i biegaczy oraz naszych sympatyków, że w ramach XII edycji Iławskiego Półmaratonu La Rive im. Antoniego Gierszewskiego w Iławie w 2022 roku odbędą się 31. mistrzostwa Polski Polskiego Związku Lekkiej Atletyki w półmaratonie — czytamy w komunikacie urzędu miasta w Iławie.

— Mistrzostwa Polski elity w półmaratonie będą drugą imprezą biegową o tej randze w naszym mieście. W 2015 roku w Iławie odbyły się bowiem mistrzostwa Polski w biegach przełajowych — zauważa Paweł Hofman, dyrektor sportowy Iławskiego Półmaratonu.

Nigdy jednak nad Jeziorakiem nie odbyły się MP na dystansie 21,0975 km.

— Miasto Iława i organizatorzy Iławskiego Półmaratonu oraz sponsor tytularny La Rive dziękują PZLA za zaufanie, jakim zostaliśmy obdarzeni po złożeniu oferty organizacji tej imprezy. Dokładna data zostanie podana po ukazaniu się kalendarza imprez PZLA na rok 2022. Z dużym prawdopodobieństwem będzie to pierwsza połowa września 2022 r. — informuje portal internetowy UM Iława (miastoilawa.pl).

Przed organizatorami biegu zatem mnóstwo pracy, być może trzeba będzie zmienić trasę na mistrzostwa. Na szczegóły przyjdzie jednak czas, do tematu wrócimy.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5