Wypadek na trasie Iława — Tynwałd. Poszkodowany kierowca trafił do szpitala [zdjęcia, video]

2021-12-03 13:08:05(ost. akt: 2021-12-03 15:23:18)
Do wypadku doszło na bardzo oblodzonej drodze, na trasie Iława — Tynwałd

Do wypadku doszło na bardzo oblodzonej drodze, na trasie Iława — Tynwałd

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

Do groźnego wypadku doszło dzisiaj (piątek 3 grudnia) na trasie Iława — Tynwałd (gm. Iława). Kierowca osobowego daihatsu prawdopodobnie zasłabł za kierownicą i uderzył w jadącego z naprzeciwka vw golfa.
Padający śnieg i niska temperatura spowodowały, że na drogach (nie tylko powiatu iławskiego) jest dzisiaj bardzo niebezpiecznie. Sami właśnie wróciliśmy z trasy i potwierdzamy, że na niektórych drogach jest lodowisko — dosłownie.

Takie też warunki panują na trasie Iława — Tynwałd, gdzie doszło do wypadku. Tu także nawierzchnia jest bardzo oblodzona. Do zdarzenia doszło dzisiaj przed południem.

— Z ustaleń pracujących na miejscu wypadku policjantów wynika, że kierujący osobowym daihatsu 46-letni mieszkaniec powiatu ostródzkiego z nieustalonych na razie przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do zderzenia z jadącym z naprzeciwka volkswagenem golfem, którym kierował 38-letni mieszkaniec powiatu iławskiego — mówi asp. szt. Lucyna Kanicz z komendy powiatowej policji w Iławie.

Do wypadku doszło za miejscowością Wola Kamieńska, w kierunku Makowa i Tynwałdu (tuż za skrzyżowaniem dróg na Kwiry i Szałkowo). Kierowca daihatsu jechał w stronę Iławy, a kierowca golfa na północ, w kierunku Tynwałdu itd. Z relacji pracujących na miejscu policjantów i strażaków wiemy, że 46-latek z pow. ostródzkiego prawdopodobnie stracił przytomność w trakcie jazdy.

— 46-latek został przetransportowany do szpitala, natomiast drugi z kierowców uczestniczących w wypadku nie wymagał hospitalizacji — dodaje asp. szt. Lucyna Kanicz.

AKTUALIZACJA
Droga na tym odcinku już jest przejezdna.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl
2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5