PlusLiga w Iławie || Po zwycięstwie ze Stalą, czas na mecz AZS-u z mistrzem Polski! [zdjęcia]

2021-11-30 12:37:57 (ost. akt: 2021-11-30 13:08:23)
Tak, tak — to wciąż siatkówka. Drużyna z Olsztyna ofiarnie broni piłki w trakcie meczu ze Stalą Mielec

Tak, tak — to wciąż siatkówka. Drużyna z Olsztyna ofiarnie broni piłki w trakcie meczu ze Stalą Mielec

Autor zdjęcia: Artur Kijewski / Indykpol AZS Olsztyn

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn potrzebowali aż pięciu setów, aby w sobotę (27.11) pokonać w Iławie Stal Nysę. Dla ekipy ze stolicy województwa warmińsko-mazurskiego było to 7 zwycięstwo z rzędu. MVP spotkania został TJ Defalco.
Trener Marco Bonitta dokonał w wyjściowym składzie jednej zmiany. Powracający Taylor Averill zastąpił na środku siatki Szymona Jakubiszaka. „Szóstkę” uzupełnili: Firlej, Poręba, Andringa, Defalco, Butryn i Gruszczyński (libero).

Po pierwszej wygranej partii przez akademików z Kortowa, w kolejnych dwóch górą byli siatkarze Stali. Czwarta i piąta partia padła już łupem Indykpolu AZS Olsztyn, który do ligowej tabeli dopisał dwa oczka – zawodnicy prowadzeni przez Marco Bonittę plasują się wciąż na 4. pozycji w tabeli PlusLigi.

Patrząc w pomeczowe statystyki, olsztynianie lepiej przyjmowali (44% do 32%) oraz zdobyli więcej punktów na zagrywce (14:6). Obie drużyny miały taki sam wskaźnik skuteczności w ataku (50%), a ekipa Stali zdobyła więcej punktów blokiem (10:8). Najwięcej punktów w ekipie Indykpolu AZS zdobył TJ Defalco (26 pkt.), a u gości Wassim Ben Tara (27 pkt.)

— Spotkajmy się w Iławie w sobotę, 4 grudnia o godzinie 14:45 – Indykpol AZS Olsztyn zmierzy się z Mistrzem Polski – Jastrzębskim Węglem! — zachęca klub siatkarski z Olsztyna.

To będzie ostatni mecz dla akademików z Kortowa przed własną publicznością w 2021 roku.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5