Kontrola była rutynowa, ale stan samochodów – "wyjątkowy"

2021-11-23 12:46:43 (ost. akt: 2021-11-23 13:48:53)
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: Archiwum KPP Olecko

Ci kierowcy na drogi powiatu iławskiego wyjechali samochodami w nie najlepszym stanie. Mieli pecha, bo na ich drodze stanęły policyjne wozy.
Jak mówi asp. Joanna Kwiatkowska, rzeczniczka iławskiej policji, kontrole drogowe są rutynową czynnością policjantów patrolujących powiat iławski. – Dzięki takim działaniom funkcjonariusze są w stanie czuwać nad bezpieczeństwem. Dotyczy to zarówno podróżujących, jak i pojazdów, którymi poruszają się po naszym terenie. Podczas takich kontroli mundurowi wyeliminowali z ruchu drogowego kolejnych nieodpowiedzialnych kierujących – dodaje rzeczniczka.

Wczoraj (22 listopada) kilka minut po godzinie 7:00 na jednej z iławskich ulic policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego oplem. Mężczyzna przekroczył prędkość w terenie zabudowanym, miał niesprawne oświetlenie oraz zapomniał zapiąć pasy bezpieczeństwa. Funkcjonariusze wylegitymowali 30-latka, sprawdzili w policyjnych systemach oraz skontrolowali jego stan trzeźwości. Okazało się, że nie były to jedyne przewinienia kierującego, gdyż 30-latek prowadził samochód, mając 0,3 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali prawo jazdy mężczyźnie.

Natomiast w Suszu funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej kierującego volkswagenem. Okazało się, że 29–latek jechał samochodem, pomimo braku do tego uprawnień z niesprawnym tylnym oświetleniem i dodatkowo samochód nie miał wymaganych badań technicznych. Mężczyzna za popełnione wykroczenia został ukarany mandatami.

Tymczasem w gminie Kisielice policjanci zatrzymali do kontroli drogowej również kierującego vw. W tym przypadku także okazało się, że 44-latek kierował samochodem nie posiadając do tego uprawnień. W związku z powyższym policjanci sporządzili wniosek o ukarania do sądu.

oprac. eka / KPP Iława
ilawa@gazetaolsztynska.pl

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5