Kasia i Queen na kanapie w telewizyjnym Dzień Dobry TVN

2021-11-25 09:57:15 (ost. akt: 2021-11-25 10:55:25)
Od lewej: Filip Chajzer, Katarzyna Widźgowska i Dominika Ziemińska

Od lewej: Filip Chajzer, Katarzyna Widźgowska i Dominika Ziemińska

Autor zdjęcia: archiwum prywatne

W studiu Dzień Dobry TVN gościła pochodząca z naszych okolic Katarzyna Widźgowska. Okazją była rocznica śmierci Freddiego Mercury'ego z zespołu Queen, którego jest ogromną fanką. Od lat aktywnie działa w jego fanklubie.
Na słynnej kanapie w studiu telewizyjnym porannego programu Dzień Dobry TVN usiadła niedawno pochodząca z naszych okolic Katarzyna Widźgowska, obecnie mieszkanka Warszawy. Okazją była rocznica śmierci Freddiego Mercury'ego, którego Katarzyna jest ogromną fanką.W studiu. Od lewej: Dominika Ziemińska i Katarzyna Widźgowska

– Dzień Dobry TVN tworzy cykl materiałów dotyczących zbliżającej się 30. rocznicy śmierci wokalisty zespołu Queen – opowiada. – To ważna, bo okrągła rocznica. Z tej okazji zwrócono się do nas jako Polskiego Fanklubu Queen z zaproszeniem do studia. A że ja się w fanklubie zajmuję działką public relations, poza tym interesuję się mediami, naturalną była moja wizyta – mówi dziś. Jednak jeszcze przez dwa dni przed emisją bardzo się tym występem stresowała. Trzeba było jednak zastąpić prezeskę fanklubu. Na szczęście na kanapie nie zasiadła sama. Obok była Dominika Ziemińska, koleżanka z fanklubu, która projektuje ubrania inspirowane Freddiem.


Te ubrania zaprojektowała Dominika Ziemińska

Stres był, bo program na żywo


Wcześniej obie panie przygotowywano do rozmowy, bo wywiad miał być przecież na żywo. – Pytania na antenie padły trochę inne, niż te ustalone. Czas szybko płynął, dlatego nie zdążyłyśmy opowiedzieć o wszystkim, o czym chciałyśmy – opowiada Kasia, która ma na koncie doświadczenie w mediach, głównie lokalnych. – Drugim gościem na żywo, który mówił na ten sam temat, był piosenkarz Krzysiek Zalewski. Trochę mu przerywałam – śmieje się Kasia. Niestety, z Zalewskim łączenie było on-line. – Gdybyśmy siedzieli obok siebie, to pewnie byśmy sobie jeszcze porozmawiali, bo uwielbiam gościa! – opowiada Katarzyna. – Jemu też zdarzyło się grać na koncertach utwory zespołu Queen i też bardzo lubi ten zespół. Byłam zestresowana, bo to jednak program na żywo – wspomina. – Ogromna oglądalność! Studio mniejsze, niż się wydaje na ekranie telewizora.


W studiu

Przesympatyczna pani wydawczyni, która tworzy na planie miłą atmosferę. Ogromna ekipa produkująca program. I do tego prowadzący. Akurat trafiłyśmy na Filipa Chajzera i Małgorzatę Ohme – opowiada Katarzyna.


Chwilę przed fankami Queen gościem programu była Joanna Jędrzejczyk (zawodniczka MMA, muay thai, kickboxingu i boksu, pochodząca z Olsztyna). Już poza anteną opowiadała Kasi o spędzaniu w dzieciństwie wakacji w Siemianach w gminie Iława.


Z Joanną Jędrzejczyk


Od wielu lat Fanklub intensywnie działa, organizując wiele wydarzeń upowszechniających wiedzę o całym zespole i jego poszczególnych członkach. A wszystko zaczęło się w Nowym Mieście Lubawskim. To tam Zbyszek Kamiński organizował Ogólnopolskie Zloty Fanów Queen.

Katarzyna Widźgowska na antenie TVN opowiadała: – Jesteśmy jedynym fanklubem w Polsce, który ma status oficjalnego stowarzyszenia. Zrzeszamy oficjalnie kilkaset osób. Natomiast na różnych imprezach, spotkaniach, które organizujemy tych ludzi jest znacznie więcej. Często na rocznicę urodzin czy śmierci Freddiego lecimy do Londynu. Ostatnio duża grupa fanów z fanklubu była na koncertach Rogera Taylora – wyjaśniała.Kasia opowiadała także o alejce im. Freddiego Mercury'ego na warszawskim Ujazdowie. Dwa lata temu z inicjatywy warszawskich członków klubu imieniem wokalisty nazwano uliczkę na tyłach ambasady Wielkiej Brytanii.Współprowadzący Filip Chajzer otrzymał na koniec identyfikator honorowego członka fanklubu


Edyta Kocyła-Pawłowska
e.kocyla@gazetaolsztynska.pl
fot. archiwum prywatne


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5