KYOKUSHIN KARATE || Miłosz z brązowym medalem wagowych mistrzostw Europy, Aleksander i Maciek z cennym doświadczeniem [zdjęcia]

2021-11-23 08:31:47 (ost. akt: 2021-11-23 08:59:08)
Od lewej Krzysztof Odzioba, Miłosz Pniewski (brązowy medal ME) oraz sensei Tomasz Gąska — wszyscy z Iławskiego Klubu Kyokushin Karate

Od lewej Krzysztof Odzioba, Miłosz Pniewski (brązowy medal ME) oraz sensei Tomasz Gąska — wszyscy z Iławskiego Klubu Kyokushin Karate

Autor zdjęcia: IKKK

Kolejne doświadczenie w dorobku zawodników Iławskiego Klubu Kyokushin Karate to start w 34. Wagowych Mistrzostwach Europy w Katowicach. — Naszą piękną Iławę reprezentowali: Maciej Korpalski, Aleksander Bartkowski i Miłosz Pniewski — wymienia Tomasz Gąska, trener w IKKK.
— Mega emocje oraz wspaniałe przeżycia sportowe udzieliły się chyba wszystkim. Z racji panującej sytuacji, wielu Polaków oraz Europejczyków mogło oglądać to wspaniałe widowisko dzięki relacji on-line. Nad całością tej najważniejszej imprezy sportowej Starego Kontynentu czuwał shihan Katsuhito Gorai 7 Dan, dyrektor Międzynarodowego Departamentu IKO Kyokushinkaikan — relacjonuje sensei Gąska.

Wagowe ME zgromadziły 600 zawodników z 21 krajów. W pierwszym dniu startowali juniorzy. Klasyfikacja drużynowa pod względem zdobytych medali wyglądała następująco: 1. Rosja, 2. Polska, 3. Ukraina. Małą cegiełkę do drugiego miejsca drużynowego dla Biało-czerwonych dołożył iławianin Miłosz Pniewski, który w kategorii Kumite Boys 14-15 lat, +70kg zdobył trzecie miejsce i został brązowym medalistą mistrzostw Europy.

Jego koledzy z klubu, Aleksander Bartkowski startujący w Kata (układy formalne) oraz Maciej Korpalski startujący w Kata i Kumite (układy formalne oraz walka), zdobyli cenne doświadczenie.

— Był to bardzo dobry występ naszych zawodników, na który mocno pracowali, pomimo ciężkich czasów i był ich to osobisty sukces. Chciałbym w tym miejscu podziękować za pomoc w starcie burmistrzowi Iławy oraz Iławskiemu Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji. Podziękowania kieruję też do rodziców i do Krzysztofa Odzioby z Iławy za bezpieczny transport na mistrzostwa, składam im japońskie podziękowanie Arigato — dodaje trener Tomasz Gąska, założyciel Iławskiego Klubu Kyokushin Karate.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5