Bili i torturowali dwóch mężczyzn. Porywacze zostali zatrzymani

2021-11-19 10:48:40 (ost. akt: 2021-11-19 12:06:45)

Autor zdjęcia: KPP Iława

Sześciu mieszkańców powiatu nowomiejskiego porwało dwóch mężczyzn. Obaj byli torturowani. Porywacze zostali niedawno zatrzymani. W czwartek 18 listopada usłyszeli ostatnie zarzuty. Sąd zgodził się, żeby 3 miesiące spędzili za kratami.
Do zdarzenia doszło pod koniec października tego roku. Sześciu mieszkańców powiatu nowomiejskiego porwało dwóch mężczyzn. Jak relacjonował później jeden z pokrzywdzonych, gdy szedł jedną z lubawskich ulic, podjechał do niego swoim samochodem znajomy i kazał wsiąść do auta. Wsiadł. W aucie były też inne osoby, które — grożąc mu przedmiotem przypominającym broń — kazały mu oddać telefon i włożyć głowę między kolana.

Przywiązali go do drzewa i pobili


Po kilkudziesięciu minutach znaleźli się w lesie. Sprawcy przywiązali go do drzewa i zaczęli bić. Po pewnym czasie pokrzywdzony został przewieziony w bagażniku do garażu w powiecie nowomiejskim. Tam mężczyzna został ponownie pobity. Strzelano też do niego z wiatrówki.

Okazało się wtedy, że był tam również drugi pokrzywdzony, który został do garażu przywieziony przez innego ze sprawców.Mieszkaniec powiatu nowomiejskiego także został pobity. Do niego również sprawcy strzelali z wiatrówki w brzuch i w nogi. Potem zawiesili go na łańcuchu przyczepionym do sufitu, dalej bijąc i rażąc prądem z paralizatora. Po chwili jednego z mężczyzn zapakowali do bagażnika i wywieźli do lasu. Tam kazali mu już sobie radzić samemu. Drugiego z pokrzywdzonych sprawcy wypuścili z garażu, mówiąc, żeby szybko uciekał.Łącznie 9 zarzutów


Iławscy policjanci podczas prowadzonego postępowania zabezpieczyli zapis z kamer monitoringu oraz ustalili grupę osób mającą związek z pozbawieniem wolności dwóch mężczyzn. Funkcjonariusze także przesłuchali świadków. W ciągu ostatnich kilku zatrzymali 6 mieszkańców powiatu nowomiejskiego.

Wczoraj usłyszeli oni łącznie 9 zarzutów, m.in. bezprawnego i ze szczególnym udręczeniem pozbawiania wolności, gróźb karalnych, posiadania narkotyków, a także uszkodzenia ciała.Sąd zastosował wobec 5 mężczyzn areszt tymczasowy. Mieszkańcy powiatu nowomiejskiego w wieku 18-24 lata najbliższe trzy miesiące spędzą w więzieniu. Natomiast wobec 21-latka prokurator zastosował dozór. Mężczyzna musi trzy razy w tygodniu stawiać się w jednostce policji, ma zakaz kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonych oraz zakaz opuszczania kraju. Zatrzymanie kolejnych z nich jest kwestią czasu.

Kodeks karny za samo pozbawienie wolności, który łączyło się ze szczególnym udręczeniem, przewiduje karę od 3 lat pozbawienia wolności.

eka / KPP Iława
ilawa@gazetaolsztynska.pl2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5