Iławskie Smoki Jezioraka startowały w basenowych mistrzostwach Polski. Debiut osady z Biskupca Pomorskiego [zdjęcia]

2021-11-19 08:00:26 (ost. akt: 2021-11-19 08:28:49)
W zawodach basenowych jedna osada— aby wygrać — musi "przepchnąć" swoich przeciwników. Iławskie Smoki Jezioraka po lewej stronie

W zawodach basenowych jedna osada— aby wygrać — musi "przepchnąć" swoich przeciwników. Iławskie Smoki Jezioraka po lewej stronie

Autor zdjęcia: archiwum ISJ

W minioną sobotę (14 listopada) w szczecińskiej Floating Arenie odbyły się basenowe otwarte Mistrzostwa Smoczych Łodzi. Do rywalizacji przystąpiły drużyny z Niemiec, Ukrainy, Łotwy, Litwy oraz kluby z Polski. Nie zabrakło najlepszych drużyn w kraju: AZS WSG Champions Bydgoszcz oraz Spójni Warszawa.
Różnica między tradycyjnymi zawodami smoczych łodzi, a startami na basenie polega na tym, że przeważnie smocze łodzie ruszają ze startu wspólnego a rywalizacja polega na jak najszybszym pokonaniu danego dystansu, tymczasem w zawodach basenowych jedna osada— aby wygrać — musi "przepchnąć" swoich przeciwników.

W Szczecinie mogliśmy kibicować drużynom z naszego regionu. W kategoriach Open Sport oraz Sport Mikst startowały Iławskie Smoki Jezioraka, a w kategorii Total Fun drużyna reprezentująca Gminę Biskupiec, która zadebiutowała w rywalizacji smoczych łodzi.

Iławskie Smoki Jezioraka z sukcesem przebrnęły przez fazy grupowe w obu kategoriach, meldując się w ćwierćfinałach. Tu Smoki trafiły na bardzo mocne zespoły i zakończyły zawody na tym etapie, zajmując ostatecznie miejsca w przedziale 5-8.

— To były dla nas bardzo udane zawody — relacjonuje Arkadiusz Grabiński, zawodnik ISJ. — W drużynie mieliśmy pięciu zawodników, dla których był to pierwszy start basenowy w życiu, a mimo to skutecznie rywalizowaliśmy z drużynami bardziej doświadczonymi. My sami zebraliśmy w Szczecinie cenne doświadczenie, które — mamy nadzieję — zaowocuje na kolejnych zawodach — dodaje Grabiński.

— Drużyna Gminy Biskupiec swój start w MP zakończyła na fazie grupowej, ale bardziej od wyniku liczył się udział, dobra zabawa i promocja gminy na terenie ogólnopolskiej — relacjonuje Janusz Waidaugusek, zawodnik i jednocześnie mieszkaniec gminy w powiecie nowomiejskim, która sąsiaduje z powiatem iławskim.

red. zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5