Marihuana w Iławie, amfetamina w Suszu

2021-11-15 10:00:00(ost. akt: 2021-11-15 10:25:59)

Autor zdjęcia: KPP

Dwa przypadki posiadania narkotyków w krótkim czasie: policjanci złapali "na gorącym uczynku" dwóch mężczyzn z narkotykami. Jeden miał marihuanę, drugi – amfetaminę.
Pierwszego z mężczyzn zatrzymali funkcjonariusze podczas patrolu Iławy. W trakcie czynności policjanci ustalili, że legitymowany właśnie 22–latek posiada przy sobie susz roślinny. Badanie narkotestem pokazało, że jest to marihuana. Młody mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut.

Natomiast funkcjonariusze iławskiego wydziału kryminalnego ustalili, że jeden z mieszkańców gminy Susz może posiadać narkotyki. Policjanci zatrzymali 34–latka i potwierdzili uzyskane informacje. Mężczyzna miał przy sobie biały proszek. Badanie narkotestem wskazało, że jest to amfetamina. Funkcjonariusze zatrzymali go i przedstawili mu zarzut, do którego się przyznał.

Jak nas informuje asp. Joanna Kwiatkowska, rzeczniczka iławskiej policji, ustawa o przeciwdziałaniu narkomani za ten czyn przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności. Teraz mężczyźni ze swojego zachowania będą tłumaczyli się przed sądem.

eka / KPP Iława
ilawa@gazetaolsztynska.pl

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5