Wszystkie drogi prowadzą do... Morąga. Szczypiorniści i piłkarze Jezioraka ruszają w trasę

2021-11-12 08:00:00 (ost. akt: 2021-11-11 15:22:13)
Piłkarzy nożnych (i ręcznych też) Jezioraka Iława czeka w najbliższą sobotę wyprawa do Morąga. Tu akurat pakowanie sprzętu do autokaru przed wyjazdem do Lubawy na mecz z Motorem

Piłkarzy nożnych (i ręcznych też) Jezioraka Iława czeka w najbliższą sobotę wyprawa do Morąga. Tu akurat pakowanie sprzętu do autokaru przed wyjazdem do Lubawy na mecz z Motorem

Autor zdjęcia: Jeziorak Iława

Terminarze rozgrywek II ligi piłki ręcznej oraz IV ligi piłki nożnej tak się ułożyły, że w najbliższą sobotę 13 listopada w Morągu zespoły Jezioraka Iława grać będą odpowiednio z Jedynką (szczypiorniak) oraz Huraganem (futbol).
Niecodzienny przypadek sprawił, że tego samego dnia w jednym mieście o ligowe punkty rywalizować będą zespoły z Morąga i Iławy. Jako pierwsi zagrają piłkarze nożni (13.00), o 16.00 początek meczu piłki ręcznej. Poniżej zapowiedź, w kolejności chronologicznej.

PIŁKA NOŻNA — forBET IV LIGA

W 15. kolejce morążanie grają z wiceliderem ligowej tabeli. Huragan, który w poprzednim meczu wygrał na wyjeździe z Błękitnymi Pasym (2:4), tym razem na swoim terenie podejmie Jezioraka. Iławianie, po trzech meczach bez wygranej, ostatnio przełamali złą serię i pokonali u siebie Mazura Ełk (relacja TUTAJ).

Większe obawy przed tym meczem mogą panować w obozie gości niż gospodarzy, a to z tej racji, że w dotychczasowych meczach na szczycie forBET IV ligi to drużyna z Iławy traciła punkty (remis z Concordią Elbląg, porażka z Granicą Kętrzyn i Polonią Lidzbark Warm.), podczas gdy Huragan przeważnie wygrywał w tych trudnych pojedynkach (zwycięstwo i nad Concordią, i nad Granicą, ale też porażka z Polonią).

Przemysław Ziemianowicz, w rozmowie z klubowymi mediami Huraganu, przed spotkaniem z drużyną z Iławy powiedział:
— Z Jeziorakiem w tym sezonie graliśmy już dwa razy, w meczu sparingowym wygraliśmy 4:3 i niestety w pucharze przegraliśmy 3:4. Pokazuje to, że piłkarsko jesteśmy na zbliżonym poziomie i o wyniku spotkania zadecyduje przygotowanie mentalne i fizyczne w dniu meczu. Będzie to ważny pojedynek dla układu górnej części tabeli i liczę na to, że zdobędziemy w tym meczu komplet punktów. Przed rozpoczęciem sezonu rozegraliśmy sporo spotkań sparingowych, które miały pomóc w zgraniu zespołu i ostatni mecz w Pasymiu, gdzie pomimo niekorzystnego wyniku do przerwy potrafiliśmy sięgnąć po trzy punkty, pokazuje, że zgranie i charakter zespołu jest na wysokim poziomie — ocenia Ziemanowicz.

Początek spotkania zespołów z Morąga i Iławy o godzinie 13.00.

II LIGA PIŁKI RĘCZNEJ

Jeziorak Iława jest na razie nie do zatrzymania. W sobotę odniósł siódme zwycięstwo w tym sezonie — na siedem rozegranych spotkań! Iławianie wciąż są liderami ligowej tabeli, więcej o ostatnim meczu z Handballem Czersk pisaliśmy w artykule: Nawet bramkarz rywali bił brawo. Szczypiorniści Jezioraka z siódmym zwycięstwem z rzędu! [zdjęcia]

W najbliższej serii II ligi może być bardzo ciekawie. W Morągu miejscowa Jedynka, która w sobotę wyszarpała zwycięstwo w Szczecinie w meczu z Pogonią, podejmie drużynę trenera Woronowicza. Derby województwa, w których zmierzą się dwie dobrze się znające ekipy (w kadrze Jedynki sporo jest byłych zawodników Jezioraka) zapowiadają się bardzo interesująco. Do meczu dojdzie w sobotę 13 listopada o godzinie 16.00.

Klub z Morąga już się przygotował na to spotkanie.
— W najbliższy czwartek bardzo ważny dzień dla wszystkich Polaków, czyli Święto Niepodległości. Co prawda mecz derbowy Jedynka — Jeziorak dopiero w sobotę, ale dla każdego kibica, który przyjdzie na ten pojedynek, będziemy mieli pamiątkową przypinkę oraz opaskę odblaskową. Coraz szybciej robi się ciemno, więc pamiętajmy o bezpieczeństwie swoim i bliskich, szczególnie w okolicach dróg. Świeć przykładem także Ty — apelowała Jedynka Morąg w swoich mediach klubowych tuż po meczu z Pogonią.

Jak więc widać, wszystkie drogi Iławskiego Klubu Sportowego w tę sobotę prowadzą do Morąga.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5