Juniorzy Jezioraka w kwarantannie, Stomil nie zgodził się na przełożenie niedzielnego meczu

2021-10-31 12:57:07(ost. akt: 2021-10-31 14:08:16)
Drużyna juniorów Jezioraka Iława, w środku trener Tomasz Radziński

Drużyna juniorów Jezioraka Iława, w środku trener Tomasz Radziński

Autor zdjęcia: archiwum Jezioraka Iława

Pięciu piłkarzy drużyny juniorów Jezioraka Iława, w tym dwóch bramkarzy, przebywa obecnie na kwarantannie. A właśnie dzisiaj o 12.00 zespół trenera Tomasza Radzińskiego miał grać mecz barażowy, którego stawką był awans do Makroregionalnej Ligi Juniorów. Rywal Jezioraka, Stomil Olsztyn, nie zgodził się na przełożenie tego spotkania.
Dzisiaj (niedziela 31 października) chwilę po godzinie 12.00 Jeziorak Iława na swojej stronie zamieścił artykuł o następującej treści:
"Juniorzy Jezioraka mieli dziś rozegrać mecz barażowy o udział w Makroregionalnej Lidze Juniorów. Dzisiejszy mecz się nie odbędzie, gdyż kilku podstawowych zawodników iławskiego zespołu przebywa na kwarantannie. Poprosiliśmy naszego rywala o to, by przełożyć mecz na inny termin. Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej wyznaczył nową datę, na wtorek 2 listopada. Niestety Stomil Olsztyn nie wyraził zgody na przełożenie meczu barażowego" — czytamy w publikacji.

Jak nam powiedział trener juniorów Jezioraka Tomasz Radziński, klub z Olsztyna początkowo zgodził się na rozegranie spotkania we wtorek 2 listopada, po chwili jednak w Stomilu zmieniono zdanie.
— Przedstawiciele Stomilu, z którymi rozmawialiśmy i ustalaliśmy szczegóły tego meczu, uznali, że we wtorek 2 lutego nie ma możliwości rozegrania pojedynku w Olsztynie z powodu braku boiska — mówi Tomasz Radziński, trener Jezioraka.
— Zaproponowaliśmy więc, że pojedynek przeniesiemy do Iławy. Mecz rozegralibyśmy na płycie głównej stadionu miejskiego przy ul. Sienkiewicza. Klub z Olsztyna nie przyjął jednak tej propozycji — mówi Radziński.

W tej sprawie kontaktujemy się także z Adamem Zejerem, trenerem juniorów Stomilu Olsztyn. Szkoleniowiec mówi otwarcie: "Niech Jeziorak przekłada mecz na sobotę i gramy".

— To fakt, że we wtorek nie mamy w Olsztynie boiska na którym moglibyśmy rozegrać ten mecz. A nie będziemy też psuć planów przygotowań innego zespołu tylko dlatego, że Jeziorak akurat na ten dzień chce przełożyć mecz barażowy — tłumaczy Zejer.

My chcemy zagrać to spotkanie, czekamy na ten mecz. Niech tylko Jeziorak załatwi w Warmińsko-Mazurskim Związku Piłki Nożnej przeniesienie na inny termin, na przykład na najbliższą sobotę, i gramy — dodaje szkoleniowiec Stomilu.

W dalszej części publikacji Jezioraka czytamy:
"Warto wspomnieć, że iławianie przez dwa ostatnie sezony brali udział w rozgrywkach Makroregionalnej Ligi Juniorów u19. Dwa lata temu pokonaliśmy w spotkaniu barażowym właśnie Stomil, wygrywając 1:0 w Iławie, również remisując bezbramkowo w Ostródzie.
Na to spotkanie nasi zawodnicy czekają od dawna, miała być to dla nich nagroda za udaną rundę. Iławianie wiedzą, że mogą ponownie awansować do MLJ, gdzie będą mogli rywalizować z uznanymi markami. Widzimy jednak, że niektórym obce są zasady uczciwej sportowej rywalizacji, a zasady „Fair play” należy odstawić na półkę, między inne bajki.

W przypadku przyznania walkoweru na korzyść Stomilu, nasz klub będzie składał odwołanie do Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej i Polskiego Związku Piłki Nożnej."
Cały artykuł TUTAJ
Poniżej publikujemy oświadczenie prezesa Jezioraka, Andrzeja Sobiecha.

Do tematu wrócimy.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5