Szczypiorniści Jezioraka nie zwalniają tempa! Szóste z rzędu zwycięstwo lidera II ligi

2021-10-31 11:58:26(ost. akt: 2021-10-31 12:11:47)

Nie ma mocnego, przynajmniej na razie, na zespół piłki ręcznej z Iławy. Jeziorak w spotkaniu 7. kolejki sezonu 2021/22 II ligi pokonał na swoim terenie AZS Fahrenheit Gdańsk. To szósta z rzędu wygrana drużyny trenera Marka Woronowicza.
Jeziorak Iława — AZS Fahrenheit Gdańsk 31:29 (17:10)

JEZIORAK: Prorok, Pająk, Dudek — Cichocki 11, Jaworski 5, Prietz 3, Żurawski 3, Malinowski 2, Werra 2, P. Dembowski 2, J. Dembowski 1, Zembrzycki 1, Szczawiński 1, Trautsolt, Minder, Jadanowski,

Sambor i Jeziorak — te dwie drużyny jako jedyne w II lidze mają komplet sześciu wygranych. Na pierwszym miejscu, z lepszym bilansem bramek, jest Jeziorak. Przed tą serią łeb w łeb z zespołami z Tczewa i Iławy szedł także Handball Czersk, który jednak poległ wczoraj po raz pierwszy w tym sezonie ulegając na własnym terenie Pogoni Szczecin.

Iławianie w meczu z drużyną z Gdańska ponownie nie zawiedli w roli faworyta. Od początku przeważali, o czym świadczy także różnica, z jaką obie ekipy schodziły na przerwę — gospodarze prowadzili siedmioma trafieniami. Po zmianie stron, w okolicach 40 minuty, Jeziorak miał już rzuconych dziewięć bramek więcej niż Akademicy z Trójmiasta. W momencie takiej przewagi trener Marek Woronowicz wprowadził zmiany, bardzo podobnie jak w poprzednich wygranych meczach. Od tej pory zespół z Iławy grał wolniej, stracił trochę z przewagi, jednak nie na tyle, aby zwycięstwo było zagrożone.

W 8. kolejce Jeziorak także gra na swoim terenie. W sobotę 6 listopada o 17.00 podejmie w hali nad Małym Jeziorakiem Handball Czersk.