"Musimy zagrać na 100% w każdym elemencie". Lider z Iławy przed meczem z AZS Fahrenheit Gdańsk

2021-10-29 11:49:28(ost. akt: 2021-10-29 12:18:07)
Drużyna Jezioraka w trakcie przerwy, w środku przemawiający trener Marek Woronowicz

Drużyna Jezioraka w trakcie przerwy, w środku przemawiający trener Marek Woronowicz

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

O wygranych pięciu z rzędu trzeba już zapomnieć. Przed drużyną Jezioraka, która jest liderem II ligi z kompletem zwycięstw, kolejny mecz. W sobotę (30 października) do Iławy przyjeżdża zespół AZS Fahrenheit Gdańsk, pierwsza syrena o 17.00.
Karol Cichocki, jedno z wielu letnich wzmocnień w iławskim obozie, z 47 bramkami na koncie jest liderem klasyfikacji strzelców. Jego drużyna też jest pierwsza w swojej tabeli, ale trzeba pamiętać (a to ciekawa sytuacja), że podobnie jak Jeziorak komplet 15 punktów ma też drugi Sambor Tczew oraz trzeci Handball Czersk.

Faworytem do wygrania sobotniego meczu powinni być gospodarze. Iławianie jednak nie dopisują sobie punktów na konto przed spotkaniem, podkreślając w przedmeczowej zapowiedzi, że będzie to trudny bój.

AZS Fahrenheit Gdańsk to zespół, w którym grają studenci z trzech uczelni: Uniwersytetu Gdańskiego, Politechniki Gdańskiej oraz Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Trójmiejscy akademicy swoje pierwsze spotkania rozgrywali ze zmiennym szczęściem, pierwszy mecz w Bartoszycach zakończył się ich zwycięstwem, a już tydzień później ulegli przed własną publicznością drużynie Sambora Tczew — czytamy w zapowiedzi meczu II ligi.

— Obecnie nasi rywale zajmują w ligowej tabeli szóste miejsce z 9 oczkami na koncie, a ich bilans to trzy zwycięstwa oraz dwie porażki. W kadrze zespołu możemy ujrzeć zawodników, którzy w przeszłości grali w drużynach młodzieżowych MMTS-u Kwidzyn oraz Wybrzeża Gdańsk, a bramkarz Kamil Pokora swego czasu powoływany był do reprezentacji Polski juniorów młodszych.

Z pewnością sobotnie spotkanie nie będzie należało do najłatwiejszych, dlatego nasza drużyna musi zagrać na 100% w każdym elemencie, by nie pozostawić złudzeń, kto jest lepszym zespołem — informują media klubowe sekcji piłki ręcznej z Iławy.

Trwa akcja Jezioraka promująca szczypiorniak w iławskich podstawówkach. Ostatnio piłkarze ręczni, w tym m.in. pochodzący z Iławy Bartosz Nastaj (obecnie grający w SuperLidze w MMTS Kwidzyn) odwiedzili SP1 im. Mikołaja Kopernika przy ul. Kościuszki. I to właśnie uczniowie tej szkoły na najbliższy ligowy mecz z AZS-em Fahrenheit Gdańsk wchodzą za darmo, za okazaniem legitymacji szkolnej.

Początek sobotniego meczu II ligi drużyn z Iławy i Gdańska o godz. 17.00.
We wczorajszym spotkaniu rozpoczynającym 7. kolejkę Jedynka Morąg uległa na swoim terenie zespołowi Autoinwest Wybrzeże Gdańsk.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5