Uwaga! Nastąpi zmiana organizacji ruchu w związku z Dniem Wszystkich Świętych

2021-10-29 08:09:25(ost. akt: 2021-10-29 08:16:01)
Cmentarz przy ul. Ostródzkiej w Iławie i jego okolice z lotu ptaka

Cmentarz przy ul. Ostródzkiej w Iławie i jego okolice z lotu ptaka

Autor zdjęcia: Karol Kryger

Z uwagi na bezpieczeństwo ruchu pieszego i samochodowego w obrębie cmentarza komunalnego przy ulicy Ostródzkiej w Iławie, w piątek 29 października od godz. 18:00 zostanie wprowadzona zmiana organizacji ruchu drogowego.
• W pasie drogowym drogi krajowej nr 16 na ulicy Kościuszki w okolicach rzeki Iławki, jadąc od strony Olsztyna, będą ustawione znaki B-21 (tzn. zakaz skrętu w lewo) oraz zakaz skrętu w prawo dla poruszających się od strony ulicy Niepodległości. Są to znaki uniemożliwiające wjazd na cmentarz od strony starego młyna.

• Dojazd do parkingu dolnego przy ogrodach działkowych umożliwiony będzie od ul. Rzemieślniczej.

• Dodatkowo na ulicach Aleja Jana Pawła II oraz Ziemowita na odcinkach przyległych do cmentarza przy ulicy Ostródzkiej zostanie zniesiony dotychczasowy zakaz zatrzymywania się poprzez zasłonięcie istniejących znaków pionowych.

Przywrócenie pierwotnej organizacji ruchu drogowego nastąpi w środę 3 listopada do godz. 7:00.

— Pamiętajmy o tym, że doskonałą alternatywą do podróżowania autem jest transport publiczny lub spacer, na który wybierzmy się wyposażeni w odblaski — mówi asp. Joanna Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa iławskiej policji.

— Środkami komunikacji publicznej w tym okresie dojedziemy bezpośrednio do cmentarza. Zamiast tracić nerwy na drodze czy szukając miejsca do prawidłowego zaparkowania pojazdu będziemy mogli poświęcić ten czas na zadumę i wspomnienia o bliskich zmarłych — dodaje oficer prasowa KPP Iława.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl
źródło: KPP Iława


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5