Koncertowa gra Indykpolu AZS Olsztyn w Iławie. Hala miejska wypełniona po brzegi [FOTO]

2021-10-25 16:11:46(ost. akt: 2021-10-25 16:27:19)
W hali w Iławie Indykpol AZS Olsztyn po raz drugi w tym sezonie rozegrał mecz PlusLigi

Autor zdjęcia: Artur Kijewski / Indykpol AZS Olsztyn

W wypełnionej po brzegi hali w Iławie, siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn pokonali wczoraj (niedziela 24 października) ekipę Aluron CMC Warty Zawiercie 3:0. Statuetkę MVP otrzymał Karol Butryn.
Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn odnieśli drugie zwycięstwo z rzędu. W Iławie zawodnicy prowadzeni przez Marco Bonittę pokonali bez straty seta Aluron CMC Wartę Zawiercie. Każdy set dostarczył kibicom sporo emocji, lecz końcówki należały do akademików z Kortowa. Statuetkę MVP otrzymał Karol Butryn.

Patrząc w pomeczowe statystyki, olsztynianie sprawowali się lepiej w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Zaczynając od dokładniejszego przyjęcia (56% do 45%), większej skuteczności w ataku (60% do 53%), kończąc na bloku (6:4) oraz zagrywce (5:1). Najwięcej punktów w ekipie gospodarzy zdobyli Karol Butryn i TJ DeFalco (18 pkt.), a u gości Facundo Conte (16 pkt.)

W kolejnym spotkaniu ekipa ze stolicy woj. warmińsko-mazurskiego uda się do Katowic. Początek wyjazdowego boju z GKS w niedzielę, 31.10 o godzinie 20:30.

Najbliższy mecz w Iławie w poniedziałek 15 listopada, rywalem AZS-u będzie Cuprum Lubin, początek o 17.30.