II-ligowcy z Iławy idą jak burza! Piąte z rzędu zwycięstwo szczypiornistów Jezioraka

2021-10-23 16:19:59(ost. akt: 2021-10-23 16:40:23)
Jeziorak Iława

Jeziorak Iława

Autor zdjęcia: archiwum klubu

Pięć rozegranych meczów i komplet zwycięstw – początek sezonu 2021/22 II ligi wygląda imponująco w wykonaniu drużyny piłki ręcznej iławskiego Jezioraka. Dzisiaj (sobota 23 października) szczypiorniści trenera Marka Woronowicza pokonali na wyjeździe szczecińską Pogoń.
Pogoń Handball Szczecin - Jeziorak Iława 27:29 (13:11)

Jeziorak z piętnastoma punktami wciąż zasiada na fotelu lidera II ligi. Iławianie z kompletem pięciu zwycięstw stają się tym samym jednym z faworytów do walki o mistrzostwo tej klasy rozgrywkowej i o awans. W rozegranym dzisiaj meczu IKS Jeziorak pokonał na wyjeździe Pogoń.

Jak informował iławski klub tuż przed meczem w Szczecinie, Pogoń Handball to zespół debiutujący w tym sezonie w rozgrywkach II ligi mężczyzn. - I trzeba przyznać, że jak na debiutanta szczecinianie spisują się zadziwiająco dobrze. W dotychczasowych pięciu meczach przegrali tylko raz z Autoinwest Wybrzeże Gdańsk, pomimo tej porażki zajmują wysokie piąte miejsce w ligowej tabeli z 12 oczkami - czytamy w przedmeczowej zapowiedzi.

Szczypiorniści ze Szczecina to młody zespół, który dopiero ogrywa się z seniorską piłką ręczną. Na szczególną uwagę w drużynie Pogoni zasługuje Hubert Wiśniewski, który w pięciu poprzednich spotkaniach rzucił aż 26 bramek. - Z pewnością dla nas ten mecz będzie ciężki nie tylko ze względu na daleką podróż, ale również młody i wybiegany zespół. Miejmy nadzieję, że ze Szczecina wrócimy zwycięzcy - można było przeczytać w mediach klubowych sekcji piłki ręcznej Jezioraka.

Zgodnie z przewidywaniami, długa podróż nie była sprzymierzeńcem iławian. Jeziorakowi brakowało sił, zwłaszcza w ataku, ale na szczęście ekipa trenera Marka Woronowicza potrafiła bardzo dobrze bronić. Pierwsza połowa zakończyła się dwubramkowym prowadzeniem gospodarzy, jednak po zmianie stron zespół z Iławy potrafił przechylić szansę zwycięstwa na swoją korzyść.

Lider II ligi mieszka w Iławie już od kilku tygodni. Jeziorak w najbliższej kolejce na swoim terenie podejmie AZS Fahrenheit Gdańsk (sobota 30 października, godz. 17.00).

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5