Indykpol AZS Olsztyn — Aluron CMC Warta Zawiercie. W niedzielę kolejny mecz PlusLigi w Iławie

2021-10-23 13:01:59 (ost. akt: 2021-10-23 13:15:10)
Mecz z drużyną z Zawiercia będzie dla siatkarzy z Olsztyna drugim rozegranym w Iławie w sezonie 2021/22

Mecz z drużyną z Zawiercia będzie dla siatkarzy z Olsztyna drugim rozegranym w Iławie w sezonie 2021/22

Autor zdjęcia: Artur Kijewski

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn będą chcieli odnieść drugie zwycięstwo z rzędu. Nie będzie to jednak łatwe zadanie, bowiem bo Iławy zawita wicelider PlusLigi – Aluron CMC Warta Zawiercie. Początek spotkania w hali przy Małym Jezioraku o godzinie 17:30 – bilety wciąż są dostępne!
Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn w miniony weekend odnieśli pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. W wyjazdowym spotkaniu ze Ślepskiem Malow Suwałki, zawodnicy prowadzeni przez Marco Bonittę, pewnie zwyciężyli 3:0. Statuetkę MVP otrzymał najskuteczniejszy tego dnia TJ DeFalco (19 pkt.). W ligowej tabeli, ekipa ze stolicy Warmii i Mazur jest na 9. miejscu, z dorobkiem 4 punktów.

Czy niedzielne zwycięstwo odblokowało głowy zawodników? – Myślę, że w kolejnych spotkaniach będzie nam się o wiele lepiej grało. W meczu z Bełchatowem potrzebowaliśmy trochę czasu, aby prezentować się na swoim poziomie. Mam nadzieję, że teraz będzie już coraz lepiej – przyznaje Mateusz Poręba, środkowy Indykpolu AZS Olsztyn.

Drużyna z Olsztyna będzie chciała pójść za ciosem i odnieść drugie zwycięstwo z rzędu. Nie będzie to jednak łatwe zadanie, bowiem bo Iławy zawita wicelider PlusLigi – Aluron CMC Warta Zawiercie. W trzech rozegranych do tej pory spotkaniach, drużyna pod wodzą Igora Kolakovicia odniosła trzy zwycięstwa i straciła tylko… trzy sety (ze Ślepskiem Malow Suwałki, Treflem Gdańsk i GKS Katowice). Lepszym bilansem setów zdobytych do straconych, może pochwalić się jedynie Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, która nie przegrała żadnej partii.

Kto tworzy trzon drużyny z Zawiercia? Uros Kovacevic, który jest najlepiej punktującym zawodnikiem w zespole (71 pkt.), Dawid Konarski – najlepiej blokujący (8 pkt.), Miguel Tavares Rodrigues – najlepiej zagrywający (7 pkt.), czy Facundo Conte. Nie zapominajmy również o dobrze znanych kibicom w Olsztynie – Michale Żurku oraz Miłoszu Zniszczole.

- Cały tydzień pracowaliśmy nad tymi elementami, które nie wychodziły nam w poprzednich spotkaniach – zagrywka oraz przyjęcie. Jeśli chodzi o najbliższego rywala, to im lepszy przeciwnik, tym bardziej pokażemy swoje prawdziwe obliczę. Cieszę się, że możemy zagrać z bardzo mocną drużyną – podkreśla środkowy akademików.

Lepszym bilansem bezpośrednich starć może pochwalić się ekipa Jurajskich Rycerzy – 7:1. Siatkarze Indykpolu AZS jedyne zwycięstwo odnieśli w sezonie 2017/2018, kiedy to w Hali Urania zwyciężyli 3:2. Dodatkowym smaczkiem niedzielnego spotkania w Iławie jest „pojedynek” na trybunach, bowiem swój przyjazd zapowiedziała liczna grupa kibiców Jurajskich Rycerzy.

- Powoli „przyzwyczajamy się” do powrotu kibiców. Cieszę się, że hala w Iławie zapełni się do ostatniego miejsca. Mam nadzieję, że kibice i zawodnicy dadzą z siebie wszystko – kończy Mateusz Poręba.

Który z atakujących zdobędzie więcej punktów – Karol Butryn czy Dawid Konarski? Kto wygra rywalizację na pozycji libero – Jędrzej Gruszczyński czy Michał Żurek? Młodość Mateusza Poręby na środku czy doświadczenie Miłosza Zniszczoła? Który z trenerów zwycięży – Marco Bonitta czy Igor Kolaković? Niesamowite emocje na boisku, ale także na trybunach – zapowiada się ciekawe starcie, którego nie możesz przegapić!

Początek niedzielnego spotkania w Hali Iławskiego Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji (ul. Niepodległości 11B), o godzinie 17:30. Ostatnie bilety w cenie 30 i 20 złotych (ulgowe) do nabycia wyłącznie online na indykpolazs.pl/bilety! Bilety ulgowe przysługują wyłącznie dzieciom i młodzieży do 26 roku życia.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl
źródło: materiały prasowe Indykpolu AZS Olsztyn

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5