20-latek ukradł zegarek, całe zdarzenie zarejestrował sklepowy monitoring

2021-10-21 13:33:24(ost. akt: 2021-10-21 13:54:16)

Autor zdjęcia: pixabay.com

Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi 20-latkowi. — Mężczyzna ukradł zegarek, po tym jak poprosił sprzedawczynię o pokazanie go do dokładnego obejrzenia. Mieszkaniec Iławy został zatrzymany przez dzielnicowego i osadzony w policyjnej celi — mówi asp. Joanna Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa iławskiej policji.
Funkcjonariusze z komendy powiatowej w Iławie zostali poinformowani o kradzieży zegarka w jednym z lokalnych sklepów.
— Sprawca poprosił ekspedientkę o pokazanie zegarka, udając zainteresowanie jego zakupem. Gdy dostał towar do ręki, to uciekł ze sklepu. Kobieta natychmiast poinformowała o zdarzeniu mundurowych — asp. Joanna Kwiatkowska, oficer prasowa komendy powiatowej policji w Iławie relacjonuje zdarzenie.

Policjanci przyjęli zawiadomienie o przestępstwie oraz przesłuchali świadków. Ustalili, że sklep posiada monitoring i zabezpieczyli nagranie.
— Dzielnicowy po przejrzeniu zapisu z kamer rozpoznał znanego mu z wcześniejszych interwencji 20-latka, który dokonał kradzieży zegarka. Funkcjonariusz zatrzymał mężczyznę i osadził go w policyjnej celi. Jak się okazało, mieszkaniec Iławy szukany był również przez iławską prokuraturę — dodaje asp. Kwiatkowska.

Kodeks karny za kradzież przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl
źródło: KPP Iława


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5