Narkotyki znikły z rynku

2021-10-20 14:58:57(ost. akt: 2021-10-20 18:26:41)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: KPP Iława

Kara do 3 lat pozbawienia wolności grozi trzem mieszkańcom powiatu iławskiego. Mężczyźni posiadali przy sobie narkotyki, kiedy zostali zatrzymani przez policjantów.
Iławscy funkcjonariusze wydziału kryminalnego ustalili, że jeden z mieszkańców gminy posiadał przy sobie narkotyki. Policjanci zatrzymali 19–latka i potwierdzili swoje ustalenia. Okazało się, że mężczyzna posiadał ponad 10 g suszu roślinnego, który po zbadaniu narkotestem okazał się marihuaną. Mieszkaniec gminy Iława został zatrzymany i usłyszał zarzut.

Natomiast w Iławie policjanci zatrzymali 21–latka. Mężczyzna posiadał przy sobie prawie 3 gramy białego proszku. Badanie narkotestem wskazało, że jest to amfetamina. Funkcjonariusze zatrzymali 21–latka i przedstawili mu zarzut, do którego się przyznał.

Kolejnego mężczyznę zatrzymali policjanci wydziału kryminalnego podczas czynności służbowych. Jak się okazało, 38–latek również posiadał przy sobie narkotyki. Funkcjonariusze znaleźli u mężczyzny biały proszek, który pobadaniu narkotestem okazał się narkotykiem. Mundurowi zatrzymali 38–latka i również on usłyszał zarzut.

Ustawa o przeciwdziałaniu narkomani za ten czyn przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności. Teraz mężczyźni ze swojego nieodpowiedzialnego zachowania będą tłumaczyli się przed sądem

eka / KPP Iława
ilawa@gazetaolsztynska.pl


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5