Pożar ciężarówki przewożącej świnie. Straty na 50 tys. zł

2021-10-19 09:32:45 (ost. akt: 2021-10-19 09:44:58)

Autor zdjęcia: GW

Dzisiaj w nocy (wtorek 19 października) w miejscowości Tuszewo (gmina Lubawa, powiat iławski) doszło do pożaru naczepy, w której przewożone było około 160 sztuk trzody chlewnej.
— Zgłoszenie o pożarze dotarło do nas o godzinie 2.08 w nocy z poniedziałku na wtorek. Zgłaszający podał informację, że płonie podłoga naczepy, w której przewożone są świnie. Dodał, że sam nie upora się z tym pożarem i o pomoc prosi strażaków — mówi st. kpt. Krzysztof Rutkowski, oficer prasowy komendy powiatowej państwowej straży pożarnej w Iławie.

Na miejsce pojechali strażacy z państwowej oraz ochotniczej (OSP Lubawa) straży pożarnej. Sytuację szybko opanowano, ugaszając pożar i wywietrzając wnętrze ciężarówki, w której znajdowała się trzoda chlewna.

W wyniku pożaru spaleniu uległa podłoga naczepy, jej tylne koło i instalacja elektryczna pojazdu, jednak na szczęście udało się uratować wszystkie 160 zwierzęta, które były w transporcie.

Przypomnijmy tylko, że ostatnio doszło do dużo bardziej tragicznego w skutkach pożaru, w wyniku którego śmierć poniosło 300 sztuk trzody chlewnej. W Różnowie (gm. Susz, pow. iławski) płonęła jedna z chlewni, więcej na ten temat pisaliśmy w artykule: Zginęło 300 świń! Pożar chlewni w powiecie iławskim, straty będą bardzo duże [zdjęcia]

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5