Czy Jeziorak powiększy przewagę? Przed nami mecz na szczycie IV ligi

2021-10-16 09:55:59(ost. akt: 2021-10-16 10:11:17)
Jeziorak pod wodzą trenera Wojciecha Tarnowskiego odniósł sześć zwycięstw z rzędu

Jeziorak pod wodzą trenera Wojciecha Tarnowskiego odniósł sześć zwycięstw z rzędu

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

Przed mającymi niewątpliwe ambicje piłkarzami Jezioraka prawdopodobnie dwa najtrudniejsze mecze ligowe w tej rundzie. I to pod rząd. Dzisiaj (sobota 16 października) drużyna trenera Wojciecha Tarnowskiego na swoim terenie (choć plany były inne) podejmie Concordię Elbląg, czyli wicelidera, a tydzień później (też u siebie) iławianie zmierzą się z trzecią w klasyfikacji Granicą Kętrzyn.
Po ostatnim ligowym zwycięstwie Jezioraka (6:1 u siebie z MKS-em Korsze) oraz wobec porażki Concordii na terenie Huraganu Morąg, przewaga iławian w tabeli wzrosła. Teraz zespół z ulicy Sienkiewicza zasiada na fotelu lidera z pięciopunktowym dystansem do Concordii Elbląg właśnie, a od Granicy (nomen-omen) dzieli go osiem punktów przewagi. To duży bufor bezpieczeństwa, jednak za wcześnie jeszcze, aby kibice Jezioraka już sprawdzali z kim ich zespołowi przyjdzie grać w przyszłym sezonie, w III lidze.

Choć z drugiej strony, czy to się Jeziorakowi podoba czy nie, sam się postawił w roli głównego faworyta, a przyczyniło się do tego dziewięć zwycięstw odniesionych w dziesięciu dotychczasowych pojedynkach (trzy wygrane i jedyna porażka z Pisą pod wodzą trenera Wojciecha Figurskiego, a teraz sześć — pod rząd — już z Wojciechem Tarnowskim w protokole meczowym i na trenerskiej ławce).

Do hitu forBET IV ligi miało dojść w Elblągu, jednak spotkanie na prośbę gospodarzy zostało przeniesione do Iławy, za co Concordia oficjalnie podziękowała Jeziorakowi. A mecz jest przeniesiony dlatego, że MMKS nie potrafi porozumieć się z władzami Elbląga w kwestii korzystania ze stadionu przy ulicy Krakusa. Jak (początkowo) nie wiadomo o co chodzi, to już wiadomo, że w tle jest kasa (i brak dogadania).

"Niestety mamy niedobrą wiadomość dla wszystkich sympatyków piłki nożnej w Elblągu. Zapowiadający się jako hit rundy jesiennej w rozgrywkach forBET IV ligi mecz wicelidera Concordii Elbląg z liderem tabeli Jeziorakiem Iława, nie odbędzie się na stadionie przy ul. Krakusa. Pojedynek został przeniesiony do Iławy. Jest to konsekwencja kolejnej, uderzającej w klub Concordia decyzji władz Elbląga o płatnym wynajmie obiektu przy Krakusa."

Cały komunikat wydany przez zarząd MMKS Concordia można przeczytać TUTAJ.

W Concordii przed meczem na szczycie IV ligi mają więc problemy organizacyjne. Kluby z Elbląga i Iławy ustaliły, że w tej rundzie oba zespoły zagrają na stadionie miejskim przy ul. Sienkiewicza. Czy rewanż uda się rozegrać wiosną w Elblągu? Ciężko to teraz stwierdzić. To są jednak problemy elbląskie, nas dzisiaj bardziej interesuje sytuacja w Jezioraku.

Pytamy trener Wojciecha Tarnowskiego, jaki ma plan na mecz z wiceliderem? Czy jakoś specjalnie mocno w iławskim obozie analizowano grę sobotniego rywala?
— Powiem szczerze: traktujemy ten mecz jak każdy inny, do rywalizacji z Concordią podchodzimy jak do każdej poprzedniej i każdej następnej — mówi na początku trener Jezioraka.

— Znamy potencjał drużyny z Elbląga, jest on podobny do naszego. Oczywiście, analizowaliśmy grę przeciwnika, znamy jego mocne, ale też słabe strony, jednak powtórzę: to nie jest dla nas jakiś super wyjątkowy mecz. Taktyka na ten pojedynek to praktycznie układ "system na system", bo Jeziorak i Concordia są podobnie ustawione na boisku. I to właśnie boisko zweryfikuje te wszystkie założenia i plany — dodaje szkoleniowiec.

Jak się okazuje, w pojedynku z zespołem z Elbląga nie będzie mogło zagrać dwóch zawodników iławskiej ekipy. — U Dawida Kowalskiego odezwały się problemy ze stawem kolanowym i jest na razie poza kadrą. Natomiast Remi Parulis nie jest jeszcze w pełni sił po ostatniej kontuzji stawu skokowego — wymienia Wojciech Tarnowski.

Początek meczu Jeziorak — Concordia o 15.00.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5